19-21 sierpnia w EC1 Łódź w Hali Maszyn odbędzie się wydarzenie “Meet at Rift” – festiwal gier komputerowych z atrakcjami dla rodzin, dzieci i młodzieży. Jedną z głównych atrakcji będzie konkurs na najlepszy kostium, czyli tzw. cosplay. 

Konkurs cosplay – do wygrania 10.000 złotych

Cosplayerzy są ogromną częścią społeczności graczy i gwiazdami każdego wydarzenia gamingowego. Ich pasja i kreatywność zasługują na wsparcie i miejsce do pokazania światu. Na “Displate Meet at Rift” będą mieli szansę zabłysnąć przed publicznością! Twórcy kostiumów potrafią spędzić nawet kilka długich miesięcy żeby jak najlepiej odwzorować swoje przebrania, a organizatorzy chcą ich wynagrodzić za ich ciężką pracę. Zorganizowany zostanie konkurs, w którym do wygrania będzie 10.000 złotych. Na czym będzie polegać?

Uczestnicy mogą zgłaszać chęć udziału na stronie www.meetatrift.pl/cosplay wypełniając formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia zostaną opublikowane na stronie, a internauci wybiorą najlepszą dziesiątkę, która wystąpi w finałowej fazie na wydarzeniu. Najlepsza trójka oraz ulubieniec publiczności wróci do domu z gotówką.

Słowo Cosplay składa się z Costume i Play, czyli ważny jest zarówno kostium jak i gra aktorska. W konkursie na Meet at Rift stawiamy na występ sceniczny, wcielenie się w postać w 100%. Znam zdolności wielu cosplayerów z pierwszej ręki, i powiem jedno – szykujcie się na świetne show! – mówi Julia “Issabel” Syczewa, koordynatorka konkursu.

Koordynatorką konkursu cosplay jest Issabel – cosplayerka, która od 9 lat współpracuje z największymi wydawcami gier. Wykonała setki kostiumów, w tym sukni, zbroi, kopyt i skrzydeł, starając się odwzorować prezentowane postacie jak najlepiej. Ceni jakość i dokładność wykonania kostiumu, zwróci uwagę na proporcje oraz zgodność z grafiką referencyjną. Prywatnie gra w gry od dzieciństwa, kocha zwierzaki wszelakie, szuka coraz nowszych wyzwań artystycznych, obecnie w postaci LARP-ów i gier RPG.

Czym jest Displate Meet at Rift?

Displate Meet at Rift to pierwszy w Polsce festiwal gier Riot Games, organizowany przez agencję GAM3RS_X. Wydarzenie da uczestnikom unikalną możliwość aby spotkać się w świecie realnym i podzielić się swoją pasją z innymi fanami tego uniwersum. Będzie też świetną okazją dla osób chcących dopiero zagłębić się w świat fantastyki wykreowany przez amerykańskie studio, które zostało zekranizowane w hitowej produkcji Arcane. Serial stworzony w kooperacji z platformą Netflix podbił serca widzów na całym świecie i okazał się jedną najlepszych produkcji animowanych w 2021 roku. 

Podczas tego weekendu uczestników z gamingiem, a rodzicom pomożemy zrozumieć pasję ich dzieci i zbudować platformę do wspólnej rozmowy. Cechą szczególną imprezy będzie fakt, że nie skupi się ona na jednej grze, a całym multiwersum stworzonym przez Riot Games. Partnerem tytularnym imprezy została marka Displate, natomiast Alior Bank wraz z Mastercard zostali jej głównymi partnerami.

Wydarzenie Displate Meet at Rift trafi do serc miłośników gier komputerowych. Największą strefą będzie scena League of Legends, na której pojawią się profesjonalni zawodnicy rozegrają finał trwającej od trzech miesięcy ligi Baltic Playground. Ponadto uczestnicy będą mogli pograć ze znajomymi i innymi uczestnikami na strefach Teamfight Tactics, VALORANT, League of Legends: Wild Rift czy Legends of Runeterra. Organizatorzy szykują również inne zmagania i aktywności, o których poinformuje w najbliższych dniach – każdy znajdzie coś dla siebie!

Gdzie i kiedy?

Meet at Rift odbędzie się w dniach 19, 20 oraz 21 sierpnia w Łodzi w EC1 – Hala Maszyn. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych będzie w pełni darmowy. 

Partnerzy wydarzenia

Partnerem tytularnym wydarzenia została marka Displate producent unikatowych i ręcznie wykonywanych metalowych plakatów, zaprojektowanych w taki sposób, aby ukazywać nasze pasje. 

Głównym partnerem imprezy zostali Alior Bank wraz z Mastercard. Bank w swojej ofercie posiada “Konto dla gracza”, dzięki któremu można zdobywać aż 1380 Riot Points co miesiąc, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów prowadzenia konta!

Patronem medialnym eventu są Radio ESKA, Polsat Games oraz Interia. 

Informacje 

Więcej informacji o zapowiadanym wydarzeniu będzie można znaleźć na kanałach social-media: