Oleksandr „s1mple” Kostylew i ban na Twitchu to coraz bardziej zgrana para. Ukrainiec po raz trzeci został ukarany przez platformę. Karę otrzymał również Zeus.

Póki co nie znamy powodu bana, co więcej sam s1mple również. 22-latek prześmiewczo zakomunikował o swojej banicji na Twitterze, kopiując i parodiując pierwszego tweeta Dr Disrespecta po jego niespodziewanym permanentnym banie.

Champions Club.

Twitch nie poinformował mnie, co było przyczyną ich decyzji. Dziękuje wszystkim za wsparcie podczas tego trudnego dla mnie czasu.

W czasie gdy będę świętował mojego bana, wszyscy mogą świętować ze mną na moich innych streamach z „wielkimi” giveawayami, które każdy może „łatwo” zdobyć.

– s1mple

Jest to już trzeci ban od Twitcha dla s1mple'a. Zawodnik Na'Vi jednak już nie przejął się tym tak, jak to miało miejsce w przeszłości. Ponadto Kostylew był znany z tego, że często wypowiadał się krytycznie na temat platformy.

Co ciekawe razem z s1mplem bana otrzymał Zeus. Emerytowany gracz jednak dotychczas nie zabrał głosu w tej sprawie. Zeus również jest trzeci raz ukarany, w przeciwieństwie do s1mple'a 32-latek wszystkie kary otrzymał w 2020 roku.