Już jutro, czyli 11 sierpnia, swoją premierę zaliczy darmowy battle royale ze stajni Ubisoftu – Hyper Scape. Gracze mogą liczyć na ciekawe aktywności i nowości względem bety.

Hyper Scape to dynamiczna gra battle royale z perspektywą pierwszoosobową. W każdym meczu nawet 100 osób rywalizuje o miano mistrza Hyper Scape, zaś wirtualnym polem bitwy jest miasto Neo-Arcadia. Tytuł ten przyniósł nowe podejście do broni w gatunku BR. Znajdywane karabiny można ulepszać znajdując drugą taką samą sztukę, dzięki czemu znaczącą polepszają się jej statystyki. Jednak coś co szczególnie wyróżnia Hyper Scape jest rozszerzenie do Twitcha pod nazwą Crowncast. Narzędzie to pozwala w unikalny sposób wchodzi w interakcje ze swoją widownią.

Wraz z pierwszym sezonem, który rozpocznie się wraz z premierą gry, Crowncast dostanie kolejną funkcjonalność – Kudos. Umożliwi ono widzom wspieranie swoich streamerów i reagowanie na najbardziej ekscytujące chwile poprzez efekty wizualne w grze, podczas starcia konkretnego streamera. Kudos można będzie kupić za Twitch Bits, wirtualne towary, pokazujące wsparcie dla streamerów.

Światło dzienne ujrzy również pierwsza przepustka bitewna, która będzie miała łącznie aż 100 poziomów. Klasycznie dla tego rozwiązania, znajdą się w niej różne elementy kosmetyczne, lecz nowością jest możliwość zdobywania poziomów przepustki po prostu oglądając swoich ulubionych twórców na Twitchu.

Po premierze w ręce graczy oddane zostaną również nowe „zabawki” – mowa tutaj o broni średniego dystansu Dragonfly oraz nowe hakowanie Magnet. Pierwszy sezon wprowadzi do gry również wątek fabularny – tajemnicę związaną z korporacją Prisma Dimensions, którą trzeba rozwiązać poprzez odnajdywanie odłamków pamięci. Startując teraz i poprzez kolejne sezony udostępniane będą komiksy rozszerzające fabułę Hyper Scape.

Grę za darmo można pobrać ze sklepu Uplay. Zwiastun pierwszego sezonu możecie obejrzeć poniżej: