W sieci pojawiły się spekulacje, że jedni z najbardziej rozpoznawalnych streamerów na świecie mają pojawić się na nowej platformie – Brime.

W świecie międzynarodowych streamerów ostatnio dzieje się bardzo dużo. Najpierw platforma Mixer prowadzona przez Microsoft została wykupiona przez Facebook Gaming, a następnie jedna z największych gwiazd twitcha – Dr DisRespect został permanentnie zbanowany. Taki obrót spraw spowodował, że „wolnymi agentami” na rynku live streamingu zostali jednocześnie – Ninja, shroud i wspomniany wcześniej Dr DisRespect.

W sieci pojawiły się spekulacje, że wielka trójca ma zostać twarzami nowego serwisu do streamowania – Brime. Serwis znajduje się wciąż na etapie start-upu, nie ma nawet zarejestrowanych domen czy funkcjonującej strony internetowej. Według niektórych plotek w projekt miała zainwestować nawet firma Spotify, jednak jak się później okazało, większość z tych informacji została zanegowana przez osoby działające w tej branży.

Wszystkie podane informacje w ciągu ostatniej doby zostały w większości zdementowane. Jedynym argumentem dla wielu osób, które sądzą, że wielka trójca rozpocznie przygodę z Brime jest… lista obserwujących na twitterze. Na tym profilu trwa właśnie sesja pytań i odpowiedzi, podczas której sam twórca przyznał, że obecnie rozmawiają z wieloma twórcami, a wcześniej wspomniana lista obserwujących nie jest żadnym wyznacznikiem.

Jedno jest pewne – w tym momencie mamy zdecydowanie więcej pytań niż odpowiedzi i nie wiemy kiedy sytuacja się wyjaśni. O dalszym rozwoju sprawy z pewnością będziemy Was informować.