Gerard Pique i Ibai Llanos zorganizują mistrzostwa świata w podbijaniu balonem. To już kolejny wspólny projekt popularnego hiszpańskiego streamera i piłkarza Barcelony.

Ibai Llanos i Gerard Pique od dłuższego czasu współpracują na wielu polach. Obaj panowie jakiś czas temu kupili drużynę League of Legends, która od następnego sezonu będzie występowała w hiszpańskiej ekstraklasie. Teraz wspólnie zamierzają zorganizować mistrzostwa świata w podbijaniu balona.

Ten pomysł stworzył się w głowie hiszpańskiego streamera podczas przeglądania mediów społecznościowych na jednej ze swoich transmisji. Ibai trafił na akcję „Lounge Ballon”, czyli challenge, który polegał na tym, aby jak najdłużej utrzymać balon w powietrzu, robiąc  przy tym różne akrobacje. Wówczas 26-latek stwierdził, że fajnie byłoby wykupić prawa do czegoś takiego i zorganizować mistrzostwa świata.

Teraz Ibai Llanos wraz z Pique postanowili wcielić ten plan w życie. Podczas zapowiedzi mistrzostw piłkarz Barcelony zażartował nawet, że trzeba będzie powołać sędziego VAR w postaci Rafy Guerrero, czyli emerytowanego już sędziego piłkarskiego.

Baloon World Cup odbyć się ma w październiku w Barcelonie. Na mistrzostwach zobaczymy przedstawicieli szesnastu różnych reprezentacji narodowych. Zapisy są całkowicie otwarte, jednak spośród tysięcy zgłoszeń zostaną wybrane tylko te najlepsze.