Heroic gwarantuje sobie miejsce w przynajmniej najlepszej czwórce BLAST Premier Fall Finals. Zespół cadiaNa wyeliminował dziś z rozgrywek Liquid.

Wczorajszy mecz z NIP-em mógł napawać optymizmem kibiców Liquid. Amerykańska formacja w starciu z Nindżami pokazała się a naprawdę z dobrej strony i nic dziwnego, że wiele osób miało nadzieje na niespodziankę w spotkaniu z Heroic. Zespół ELiGE nie był jednak w stanie postawić kropki nad „i”, a jak już często bywało, kto nie wygrywa 2:0, ten przegrywa 1:2.

Pierwsza mapa padła łupem Liquid, które dzięki kapitalnej grze po stronie broniącej wróciło z wyniku 5:12, wygrywając 11 rund z rzędu! Na Nuke’u wydawać się mogło, że zespołowi FalleNa uda się sprawić niespodziankę i wyeliminować podopiecznych Xizta, jednak ostatecznie to właśnie Duńczycy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Gdy Heroic poczuło krew, było już nie do zatrzymania dla Amerykanów, którzy na mapie numer trzy także musieli uznać wyższość swoich rywali.

W kolejnym spotkaniu na BLAST Premier Fall Final Heroic podejmie Astralis. Będziemy więc mieli okazje ponownie fascynować się derbami Danii, które zawsze dostarczają nam mnóstwa emocji.

Wynik spotkania:

Heroic 2:1 Liquid

  • Overpass – 12:16
  • Nuke – 16:13
  • Inferno – 16:12