The Esports Observer przygotował listę gier, w których pule nagród w 2021 roku były największe. Na szczycie znalazł się Counter-Strike: Global Offensive.

Pierwsza połowa 2021 roku była okresem, w którym branża esportowa powoli budziła się po lockdownym śnie. Zaczęły wracać turnieje LAN-owe i wydarzenia, mimo wszystko jako kibice nie mogliśmy narzekać na brak emocji w rozgrywkach wszelkiej maści. Znakomicie o tym świadczy zestawienie przygotowane przez The Esports Observer, z którego możemy dowiedzieć się, w jakim esportowym tytule było do wygrania najwięcej pieniędzy. Autorzy tego zestawienia podsumowali pule nagród turniejów z okresu styczeń – czerwiec 2021, a tak prezentują się wyniki:

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „TEO TOP 10 GAMES BY PRIZE MONEY H1 2021 JANUARY 1 JUNE 30, 2021 IN USD) 1 csAGo 2 3 FORTNITE $7.98M Counter-Strike: Global Offensive $7.80M PlayerUnknown's Battlegrounds $6.12M Fortnite $5.97M PlayerUnknown's Battlegrounds Mobile $5.42M Dota 2 DOTA2 RAINEOWDE $3.63M Rainbow Six Siege $3.33M Arena of Valor LEAGUE CALL-DUTY COLDWAR $3.01M Rocket League $2.78M Call of Duty: Black Ops Cold War 10 VALORANT $2.75M Valorant FOR MORE VISIT WEBSITE: ESPORTSOBSERVER.COM AMOUNTS ESPORTS EARNINGS COPYRIGHT ESPORTS BUSINESS SOLUTIONS (HAFTUNGSBESCHRÄNKT)”

Na 1. miejscu wylądował tytuł od Valve, czyli CS:GO. Łącznie do wygrania w tej grze było prawie 8 milionów dolarów.  Największe pieniądze oferowało ESL – mowa przede wszystkim o IEM Katowice i IEM Cologne, na których do wygrania było po 972 tysiące dolarów, nie należy również zapominać o 13. sezonie ESL Pro League, w którym do wygrania było 750 tysięcy dolarów. Bank rozbili również organizatorzy BLAST Premier Global Final, gdzie pula nagród wyniosła okrągły milion dolarów. Oczywiście w tym okresie mieliśmy także masę innych turniejów z pulami rzędu 100-250 tysięcy.

Drugie miejsce należy do PUBG, gdzie do wygrania było łącznie 7,8 miliona dolarów, czyli nieznacznie mniej od CS:GO. W tym tytule największy turniej odbył się w marcu, w którym suma nagród przekroczyła 7 milionów dolarów. Podium zamyka Fortnite – tutaj licznik nabił Champion Series, w europejskich edycjach łącznie było do wygrania prawie 2,7 miliona dolarów. Łącznie w grze od Epic Games profesjonaliści zgarnęli ponad 6 milionów dolarów.

Stawkę zamyka Valorant z kwotą 2,75 miliona dolarów, na którą w głównej mierze składa się cykl VCT. Co ciekawe, strzelanka od Riotu była hojniejsza niż jej starszy brat z gatunku MOBA, czyli League of Legends, który nawet nie znalazł się w zestawieniu.

Wielkie pule w esporcie dopiero jednak nadciągają. W CS:GO zbliża się PGL Major: Stockholm, w którym do rozdysponowania będzie 2 miliony dolarów. PUBG Mobile zaś szykuje mistrzostwa świata z 6 milionami dolarów w puli. Nie należy również zapominać o rekordowej Docie 2, gdzie rozgrywki International będą miały aż 30 milionów dolarów do wygrania.