Gaming nowym trendem na TikToku – stał się jednym z kluczowych obszarów, w którym TikTok planuje się rozwijać jako aplikacja video contentowa.

TikTok to aplikacja, która szturmem zdobywa rankingi popularności, także w Polsce. Wraz z jej rozwojem do grona VIPów, celebrytów i influencerów dołączają także polscy streamerzy i gracze esportowi, generując kreatywny content video oraz duże zasięgi. Gaming stał się jednym z kluczowych obszarów, w którym TikTok planuje się rozwijać jako aplikacja video contentowa. Poza hashtag challenge o tematyce gamingowej, które regularnie pojawiają się w aplikacji (#gamer, #ulubionagra, #gamingoutfit), polscy użytkownicy mogą spotkać się ze swoimi ulubionymi streamerami dzięki GamerTok, aktywacji, podczas której influencerzy w spotkaniach na żywo dzielą się swoją pasją, opowiadają ciekawe historie związane z grami oraz odpowiadają na najczęściej zadawane pytania z zakresu gamingu, streamingu czy esportu.

Popularność TikToka widzimy na każdym kroku. W styczniu tego roku, aplikacja wylądowała na pierwszym miejscu najchętniej pobieranych aplikacji mobilnych. Posiada również największy stopień zaangażowania fanów per post, co pokazuje jak mocno użytkownicy aplikacji chłoną nowe treści. Zważywszy na fakt, iż ponad 50% użytkowników to osoby z zakresu 18 – 35 lat, z pewnością możemy powiedzieć, iż TikTok w najbliższych miesiącach może przebić popularnością pozostałe platformy społecznościowe.

Na TikToku możemy już znaleźć największych polskich streamerów – Izaka, Ewrona czy Lothara. Znajdziemy na nim również wiele podmiotów powiązanych z esportem. Jednym z nich jest profil projektu Esportnow czy Pasha Gaming School, na którym możemy obejrzeć liczne nagrania z najlepszych czy najśmieszniejszych akcji z udziałem Pashy. Swoje konto posiada również Esportowy Tata, czyli Maciej Cypryjański, którego mogliśmy poznać na wielu frontach branży esportowej. To on jednocześnie rozpocznie piątkowy Gamertok, podczas którego opowie o planowaniu treningów esportowych w wakacje. Oprócz niego w piątek będziemy mieli okazję porozmawiać również z Firingirl – profesjonalną zawodniczką Izako Boars Ladies, która skupi się na obecności kobiet w esporcie oraz postara się przekazać swoje cenne wskazówki dla przyszłych graczek. Piątkowy live nie obędzie się rownież bez najpopularniejszych streamerek, a wśród nich między innymi – Honey, Liinshii, które opowiedzą o rozwoju kariery streamerskiej. Nie obędzie się również bez akcentu artystycznego – Czuga pokaże, jak w prosty sposób spersonalizować swojego pada, a drugą edycję Gamertok zamknie akcent humorystyczny: duo Wezagram & Eleven, którzy dadzą kilka tipów jak bezstresowo nagrywać gry i nowe odcinki.

Podsumowując – Gamertok to doskonała okazja, aby spotkać się z ulubionymi graczami oraz odkryć nową aplikację, na której oprócz gamingu możemy znaleźć ogromną ilość wartościowych treści. Plan transmisji:

  • 12:00 – Esportowo – Jak zaplanować treningi esportowe w wakacje?
  • 13:00 – ESPORT NOW – Nowinki esportowe ze świata CS:GO
  • 14:00 – Firingirl – Kobiety w esporcie. Jak rozwijać swoją karierę.
  • 15:00 – Mrs.Honey – Jak rozpocząć przygodę ze streamingiem?
  • 16:00 – Liinshii – Rozwijanie kariery streamerskiej z wykorzystaniem swoich umiejętności
  • 17:00 – Przemekbestgames – Brawl Stars z Q&A
  • 18:00 – Gabikuczynska – stream niespodzianka
  • 19:00 – czuga – DIY Gaming Custom: jak odpicować swój sprzęt?
  • 20:00 – wezagram – Weza i Elek – jak bezstresowo nagrywać gry?

źródło: materiały prasowe