Już dziś możemy poznać wszystkich uczestników play-offów ESL Pro League. Wystarczy, że swoje spotkania wygrają Gambit, Liquid i Ninjas In Pyjmasas.

Spacerek Teamu Liquid

Czwartą kolejkę w grupie D ESL Pro League rozpoczniemy meczem Liquid z TeamOne. Brazylijczycy jeszcze nigdy nie wygrali z ekipą ELiGE’a, mimo że już kilkukrotnie się z nią mierzyli. W dodatku zespół, którego główną gwiazdą jest młodziutki malbsMd przegrał wszystkie z dziewięciu meczów po przylocie do Europy, a i tak zajmują 44. miejsce w rankingu HLTV. Dzisiejsze spotkanie powinno być więc spacerkiem dla amerykańskiej formacji. Mimo wszystko ta nie powinna lekceważyć swoich rywali, ponieważ ci wczoraj potrafili sprawić pewne problemy Ninjas In Pyjamas, a zwłaszcza na mapie numer dwa. Jeżeli podopieczni adreNa dopiszą dziś na swoje konto trzy punkty, to awansują do fazy play-off Pro Ligi, chyba że swój mecz przegra Gambit.

  • 13:30 – Liquid vs TeamOne

Mini derby regionu CIS

W meczu numer dwa dzisiejszego dnia Gambit podejmie Entropiq w derbach regionu CIS. Ekipa El1ana także jeszcze nie pokonała swoich dzisiejszych rywali po zmianie organizacji. Tegoroczni zwycięzcy IEM Cologne jak na razie prowadzą w grupie D z kompletem punktów, zawodnicy ex-Winstrike mają natomiast na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo, a to oznacza, że dziś muszą wygrać, aby mieć, chociaż matematyczne szanse na awans. Jeżeli drużyna prowadzona przez hoocha chce dziś zaskoczyć Hobbita i spółkę to podczas veto musi celować w Nuke’a. na którym triumfatorzy Malta Vibes Knockout Series 1 mają aż 85 procent wygranych pojedynków. Ten jednak raczej z pewnością zostanie zbanowany na starcie przez Gambit, które zagrało na nim tylko kilka razy w ostatnich latach.

  • 16:45 – Gambit vs Entropiq

FURIA zagra o pozostanie w turnieju, NIP o awans

Dzień zakończy Ninjas In Pyjamas i FURIA. Zespół dev1ce także może już wieczorem zagwarantować sobie awans do play-offów. Przy odrobinie szczęścia może nawet wygrać swoją grupę. Nindże nie najlepiej rozpoczęły zmagania w ESL Pro League. Na start przegrali z Liquid, ale następnie pokonali niżej notowanych rywali – Entropiq i Team One. Styl gry NIP-u i tak pozostawia wiele do życzenia. Trudno wyobrazić sobie jednak, aby szwedzki zespół z jednym Duńczykiem w składzie przegrał z Brazylijczykami. Ci na turnieju muszą sobie radzić z trenerem – gurrerim, który sporo zyskał w oczach kibiców i całej esportowej społeczności Counter-Strike’a.

  • 20:00 – Ninjas In Pyjamas vs FURIA