Galaxy Racer i Team Nigma łączą siły. W wyniku fuzji obu marek powstanie jedna organizacja o nazwie Nigma Galaxy.

Galaxy Racer, czyli organizacja, która szczególnie może być kojarzona z Counter-Strike’a zdecydowała się połączyć swoje siły z Team Nigma. W wyniku tej współpracy powstanie jeden podmiot – Nigma Galaxy.

Przed tą fuzją Nigma była tylko pojedynczą gwiazdą, ale teraz, gdy staliśmy się Nigma Galaxy, będziemy mieć całą galaktykę pełną gwiazd – przyznał Mohamed Morad współzałożyciel Teamu Nigma.

Galaxy Racer zamierza skupić się teraz na innych rzeczach. Głównie na tworzeniu contentu, zarządzaniu turniejami, a także działalnością poza esportową. Ostatnio organizacja założyła nawet własną wytwórnię muzyczną o nazwie GXR Records.

Dla mnie esport to jedno, a tworzenie treści to co innego. Oczywiście będziemy współpracować również z twórcami w zakresie niektórych rzeczy, ale ostatecznie uważam, że dobrze jest oddzielić tworzenie contentu a rywalizacją e-sportową – pisze Christoph Timm.

Łącznie Team Nigma w swoich szeregach posiadać będzie sześćdziesięciu zawodników z takich gier, jak VALORANT, Dota2, Counter-Strike czy Fornite. Tu warto wspomnieć, że barwy Galaxy Racer na co dzień reprezentuje jeden Polak – teequ. Można go oczywiście kojarzyć z produkcji Epic Games, w której ostatnio wraz ze swoim trio wywalczył trzecie miejsce na finałach Fortnite Championship Series, zgarniając tym samym 120 tysięcy dolarów. Kolejne turnieje nasz rodak rozegra więc już pod nową nazwą.