Evolution Championship Series (EVO), znany jako największy na świecie turniej gier walki, ma otworzyć swoje podwoje dla wielu czołowych streamerów, podążając za trendem wyznaczonym przez współwłaściciela Pokimane i Esfand w poprzednim roku. EVO 2024 zapowiada się na jeszcze większe widowisko, odbywające się w Las Vegas Convention Center w dniach 19-21 lipca, z udziałem ośmiu gier walki.

Rekordowa frekwencja i najważniejsze wydarzenia dla streamerów

EVO jest podstawą społeczności gier walki od 1996 roku, przyciągając tysiące do Las Vegas każdego lata. W 2023 roku turniej cieszył się bezprecedensową frekwencją, w której zarejestrowało się ponad 9 000 zawodników, ustanawiając nowy rekord wydarzenia. Warto zauważyć, że w ubiegłym roku pojawili się również główni streamerzy, tacy jak Esfand i Pokimane, z których ta ostatnia odgrywa znaczącą rolę jako współwłaściciel EVO poprzez swoje stanowisko CEO w RTS, obok Sony.

Wpływ streamerów na EVO

Udział Pokimane i Esfand w wydarzeniu 2023, podkreślony prezentacją Project L, utorował drogę bardziej wpływowym streamerom do dołączenia do edycji 2024. Dyrektor generalny EVO, Rick Thiher, wyraził podekscytowanie potencjałem posiadania takich osobistości na wydarzeniu. Ich obecność nie tylko rzuca światło na turniej, ale także służy jako potężne narzędzie do promowania społeczności gier walki wśród globalnej publiczności. Naturalny entuzjazm i relacje tych streamerów oferują autentyczne doświadczenie, które dodaje wartości kulturze gier walki.

Wzrost popularności gier walki

Gatunek bijatyk odnotował znaczny wzrost oglądalności na platformach do transmisji na żywo, zwłaszcza po premierze Tekken 8. Streamerzy tacy jak Maximilian Dood i Aris (Avoiding the Puddle) odnotowali znaczny wzrost oglądalności, co wskazuje na rosnące zainteresowanie grami walki zarówno w ramach głównej społeczności, jak i poza nią. Ten wzrost popularności podkreśla atrakcyjność gatunku i rosnący wpływ twórców treści, którzy zbudowali swoją karierę wokół gier walki.

W oczekiwaniu na EVO 2024

Z EVO 2024 na horyzoncie, podekscytowanie jest namacalne. Oczekuje się, że przeniesienie turnieju do West Hall w Las Vegas Convention Center pomieści jeszcze większą publiczność i pulę uczestników. Ponieważ gorączka gier walki wciąż rośnie, obecność wybitnych streamerów na wydarzeniu niewątpliwie poprawi wrażenia zarówno uczestników, jak i widzów, jeszcze bardziej umacniając status EVO jako kluczowego ośrodka kultury i rywalizacji w świecie gier.