W ostatnim tygodniu meczów EU Challenger Series Każdy zespół poza Schalke 04 nie mógł być pewny awansu do dalszej fazy rozgrywek. PSG rozpoczęło rozgrywki bardzo słabo, ale odniesione dziś zwycięstwo z Millenium zagwarantowało im akces to przedsionka LCS – Promotion Tournament.

Jeszcze dwa tygodnie temu francuski zespół okupował ostatnie miejsce w tabeli. Pomogło jednak zwycięstwo z Team Kinguin i dzisiejsza gra z Millenium, w bardzo wyrównanej tabeli wystarczyło to, aby zapewnić sobie przejście dalej. Choć postawa indywidualna zawodników PSG wciąż pozostawia do życzenia, to znacznie poprawiło się zgranie całego zespołu. Pierwsza gra była pod tym względem wręcz popisowa – Pilot i ekipa bez dużej ilości zabójstw i walk zespołowych byli w stanie wytworzyć na przeciwnikach dużą presję i poprzez świetne rotacje zdobywać wieże i wzmocnienia.

Druga mapa decydowała o losach Millenium – porażka oznaczała pewny spadek z Challenger Series. Desperackie próby wysunięcia się na prowadzenie nie przynosiły jednak żadnych efektów – nawet ukradziony Baron nie zmienił oblicza dość jednostronnego pojedynku. Po raz kolejny ADC PSG – Pilot – miał wolne pole do popisu i szachował oponentów dobrze mierzonym ulti raz za razem, zadając im olbrzymie obrażenia. Po 34 minutach  Paris Saint-Germain mogło zacząć cieszyć się z awansu do playoffów, które jeszcze nie tak dawno wydawały się odległym marzeniem.