Astralis ponownie okazuje się lepsze od Team Liquid i wciąż pozostaje niepokonane na mapie Nuke. Duńczycy awansują bezpośrednio do półfinału.

Nuke
(6:9; 2:7)

Denmark Astralis

2

Pistoletówka oraz dwie kolejne rundy wpadły na konto amerykańskiej formacji. Dopiero w czwartej rundzie zobaczyliśmy odpowiedź od Astralis, które od razu wyrównało wynik. Chwilę później zobaczyliśmy prowadzenie Duńczyków i w jedenastej rundzie mogli zresetować ekonomię swoich rywali, lecz nie pozwolił na to duet TwistZz i EliGE, który wyeliminował całą przeciwną drużynę. Dzięki takim pojedynczym rundom Liquid zapewniło sobie nie najgorszy wynik na koniec pierwszej połowy, tracąc do oponentów tylko trzy rundy.

Liquid dzięki rozważnej grze w pistoletówce, zapewniło sobie łatwiejszą drogę do remisu. Zdołali nawet wyjść na prowadzenie 10:9, lecz gdy Duńczycy po raz pierwszy odpowiedzieli zobaczyliśmy kolejne wyrównanie. Po następnej wymianie punktami antyterroryści stracili płynność finansową, a na to czekali zawodnicy Astralis. Magisk i spółka świetnie wykorzystało tę przewagę. Piętnasty punkt na konto swojego składu zyskał Xyp9x wygrywając sytuację dwóch na jednego i to było gwoździem do trumny Amerykanów.

Nuke

Liquid rozpoczęło drugą mapę po stronie broniących. Wygrali pistoletówkę, a następnie zresetowali przeciwników po ich pierwszym fullu. Jednak po straceniu czterech rund, Astralis zaprezentowało dlaczego są najlepszą ekipą na mapie Nuke. Udało im się w pierwszej połowie wyciągnąć jeszcze osiem punktów i to po teoretycznie trudniejszej stronie terrorystów. Fenomenalne rotacje i szalenie skuteczne przejęcia obszarów bombowych stały się przepustką do zdobycia wyniku 6:9.

Po zmianie stron Liquid poległo w pistoletówce, co jeszcze bardziej ułatwiło Duńczykom drogę do zwycięstwa. Amerykanie po stronie atakujących było całkowicie bezradne. Defensywa gla1ve'a i spółki była nie do sforsowania. Dzięki temu Astralis zaliczyło kolejne zwycięstwo na Nuke'u i była to 27 wygrana z rzędu.