Obecna sytuacja na świecie niezwykle sprzyja rozwojowi rynku gamingowego. Dowodem tego jest pobity rekord zalogowanych użytkowników na platformie Steam.

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, władze zdecydowanej większości krajów w Europie, ale też Ameryki Północnej, zachęcają aby przez najbliższe tygodnie pozostać w domu. Cierpi na tym wiele gałęzi rynku, ale wygląda na to, że gaming nigdy nie miał się tak dobrze. Według statystyk zebranych przez portal SteamDB, wczoraj padł rekord zalogowanych użytkowników na platformę Valve – w jednym momencie zanotowano dokładnie 20,313,451 osób, z czego prawie 6.400.000 ludzi cieszyło się wtedy grając w jakiś tytuł.

Sytuacja ta może jeszcze bardziej eskalować. O ile na Starym Kontynencie większość państw zdecydowała się zawiesić działalność np. placówek oświatowych, tak w Stanach Zjednoczonych wciąż nie podjęto jednoznacznej decyzji dla całego kraju. Na chwilę obecną najpopularniejszą grą na Steamie jest Counter-Strike: Global Offensive, który ostatnio również pobił rekord, gromadząc przed monitorami aż 1.000.000 graczy jednocześnie. Później, w najlepszej piątce, znajdują się następujące tytuły – Dota2, PUBG, GTA 5 oraz Rainbow Six: Siege.