FaZe uruchamia projekt „Road to FaZe1”. Amerykańska organizacja w drodze otwartej rekrutacji zamierza wybrać swojego nowego członka, na którego czeka milionowy kontrakt i samochód Nissan GT-R.

„Road to FaZe1” nie jest pierwszym tego typu projektem FaZe. Rok temu amerykańska organizacja wyszła z podobną inicjatywą.  Nieważne czy jesteś profesjonalnym graczem, początkowym Streamerem, czy popularnym YouTuberem – tak możesz mogłeś swoje zgłoszenie i być może dołączyć do kultowego klubu. W ciągu kolejnych tygodni wybrani szczęśliwcy mieli do wykonania szereg różnych wyzwań, po których grono potencjalnych faworytów do podpisania kontraktu z FaZe stale się zwężało. Ostatecznie zwycięzcą projektu został argentyński zawodnik Fortnite – Thiago „K1nG” Lapp.

Teraz FaZe wystartowało z drugą odsłoną projektu „FaZe5”, tym razem o nazwie „Road to FaZe1”. Ponownie wybrani gracze i influencerzy będą mieli do wykonania wiele zadań, które wykażą, kto najlepiej pasuje na nowego członka FaZe. Najlepsza dwudziesta ma wybrać się wspólnie do jednej Willi, gdzie przez piętnaście dni będą stale żyć pod kamerami niczym w filmach typu reality show.

Zwycięzca projektu „Road to FaZe1” podpisać ma milionowy kontrakt, który wypłacany będzie w kryptowalutach. To jednak nie koniec, bowiem nowy członek FaZe Clan otrzyma również dodatkowe 250 tysięcy dolarów od marki G Fuel oraz nowego Nissana GT-R, którego cena to około 600 tysięcy złotych.