Zanurzmy się w głębinach wakacyjnych nowości. Nowy Brawl Talk wprowadził nas dość obszernie w nadchodzący sezon. Przed nami Deep Sea Brawl!

Deep Sea pozwoli nam poczuć przypływ letniej radości i powiew świeżości w obrębie gry. Nowy sezon oznacza nie tylko nowego Zadymiarza, ale także zestaw elementów kolekcjonerskich i usprawnień wizualnych, zmiany na arenach i okres wielkich kolaboracji.

Otis – nowy chromatyczny Zadymiarz

Zgodnie z kanonem, wraz z aktualizacją w grze pojawi się zupełnie nowy chromatyczny Brawler. Otis jest dość dziwną kreaturą, kryjącą się w głębinach Star Park. Rzucający kulkami do paintballa i swoim przyjacielem, Sylem, nie tylko wyróżnia się dość dużym zasięgiem ataku, ale też nietypową umiejętnością specjalną. Ta pozwala mu bowiem na zablokowanie przeciwnikowi możliwości podejmowania jakichkolwiek akcji, poza chodzeniem.

OtisSkórki

Coś, co każdy kolekcjoner lubi najbardziej – skórki. W tym sezonie, jak łatwo się domyślić, motywem przewodnim będzie dla nas morze i plaża. Jedna nie tylko. Do kolekcji dołączą też dwa niepowiązane z motywem skiny, będące niezaprzeczalnie sporym smaczkiem.

Pharaotis, czyli pierwszy efekt wizualny do nowej postaci

Zestaw skórek Deep Sea

Dwie skórki spoza motywu

Wielka kolaboracja z BT21 i Line Friends

Czyli jeszcze więcej skórek do tej obfitości, którą już mamy powyżej. BT21 będzie nową kolekcją postaci, jak się pewnie niektórzy już domyślają, bazującą na Line Friends powstałych w kooperacji z popularnym zespołem kpopowym, BTS. Żeby zachęcić graczy do inwestowania w nowe skórki – każda z nich idzie w zestawie z darmową przypinką. Co więcej, odblokuje możliwość kupienia unikatowego spreju i awataru.

Nowy tryb – Hunters

Hunters jest nowym trybem gry idealnym dla miłośników zarówno Wipeout, jak i Showdown. Jest połącznie obu tych konceptów w całkiem prosty i logiczny zestaw. Pozostajemy cały czas na arenie Showdownowej, zmieniają się jednak zasady gry. Każdy zawodnik odradza się nieskończoną ilość razy. Gra kończy się w momencie, gdy jeden z graczy zdobędzie 6 zabójstw na swoje konto. Pozycjonowanie będzie odbywać się, oczywiście, na podstawie ilości zdjętych przeciwników na koniec meczu.

Tajemniczy tryb

W grze pojawi się też okienko z tajemniczym trybem. Nie będzie on dostępny codziennie, jednak z pewnością wprowadzi do gry nieco rozmaitości. Będzie on zupełnie przypadkowy. Po kliknięciu okienka dostaniemy losową mapę na losowym trybie z losowymi modyfikacjami.

Zmiany w Ligach Klubowych

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że Liga Klubowa, choć przez lata wyczekiwana przez zawodników, okazała się co najmniej nużąca i wyczerpująca. Rozgrywanie powtarzalnych sekwencji 3x tygodniowo przerastało nie tylko chęci, ale też możliwości większości graczy. Nie mówiąc już o odbieraniu znaczących ilości czasu, które można było poświęcić na wspinanie się po szczeblach rankingu. Tym razem, na szczęście, vox populi, vox Dei. Twórcy usłuchali pretensji graczy i tym samym nadchodzą zmiany!

Żeby dać naszym paluszkom nieco odpocząć… Nie, nie tak to szło. Gra trwa nadal! Jednak z nieco zmienionym i zdecydowanie bardziej urozmaiconym trybie. Nie zwalnia nas to jednak od obowiązków względem klanu. Modyfikacji uleka przede wszystkim częstosliwość rozgrywek. Dalej będziemy rozgrywać ligę 3x w tygodni. Teraz jednak nie będzie jej co tydzień, a co dwa tygodnie. W momentach przerwy od Ligi będą… Zadania klubowe.

Zadania klubowe nie będą niczym skomplikowanym i raczej nie powinny wymuszać na graczach wykonywania nadprogramowych akcji. Będą jednak wymagały pewnego stopnia integracji w klubach. Leczenie w trakcie pojedynków, wygrywanie walk… Nic skomplikowanego, prawda? Im więcej questów uda się ukończyć zawodnikom, tym lepsze nagrody dla wszystkich klubowiczów

Pomyślano nawet o ekonomii. Zmniejszona częstotliwość rozgrywania Ligi przyczyniłaby się do ograniczenia ilości zdobywanych nagród o połowę. W związku z tym zostaną one zwiększone, by zrekompensować nieco straty.

Power Ligi – garść drobnych zmian

Twórcy gry od samgo początku bardzo skrupulatnie pracują nad dopieszczaniem Ligi. W związku z tym drobnych udogodnień nie mogło zabraknąć i tym razem. Do gry wchodzą sugestie zadymiarzy. To oznacza, że w trakcie wyboru postaci będzie wgląd we wszystkich posiadanych przez sojusznika zadymiarzy i możliwość podpowiedzenia mu, którego powinien wybrać.

Rework Penny

Nie tylko zmiany w gameplayu, ale też kompletna zmiana modelu. Penny w końcu doczekała się swojego kompleksowego reworku. Wciąż zachowuje to, co czyniło ją unikatową – dodatkowy, rozbity atak i armatę. Niemniej jej pociski będą teraz szybsze kosztem zmniejszonego zasięgu ataku. Co więcej, dostanie gadżet, z pomocą którego będzie mogła rzucić beczkę na ziemię. To wspomoże jej dodatkowy atak z podstawowego wystrzału.

Jej Turret będzie, ku uciesze oponentów, sygnalizował gdzie spadnie bomba. Utrudni to sam atak, jednak powinno wesprzeć utrzymywanie kontroli na mapie. Jako zadośćuczynienie za tę drobną niedogodność, do jej kanonu umiejętności dołącza nowa gwiezdna moc – Balls of Fire. Kule ognia postawią w płomieniach wszystko, czego dotknie pocisk armaty.

Wydarzenia w grze

Najbliższa aktualizacja przyniesie masę nowych wyzwań do rozegrania. Niektóre z nik, zgodnie z zapewnieniami, pojawią się wielokrotnie wciąg tego roku. Wziązku z tym gracze, którzy przegapią premierę challengy nie będą pozostawieni w tyle i wciąż będą mieli okazję przeżyć to unikatowe doświadczenie w późniejszym terminie.

A czy są tu też miłośnicy Hay Day? Sielankowa symulacja farmy pewnie nie w każdego gusta trafia, niemniej z pewnością może wnieść odrobinę zabawy w progi Brawl Stars. Co do Clash of Clans jednak nie ma wątpliwości – baza graczy jest solidna i bardzo stabilna. Na pewno więc znajdzie się tu grono koneserów, którzy docenią crossover eventowy. Do gry, z okazji 10 rocznicy obu gier, wejdzie trochę darmowego kontentu. Dostaniemy przypinkę z Hay Day wraz z premierą aktualizacji i event CoC złożony z dwóch części: zadania z przypominką do zdobycia i wyzwania, którego ukończenie wynagrodzi nasze trudy Clashowym sprejem. Jeżeli ktoś wcześniej nie załapał się na Barbarian Bulla – będzie to też świetna okazja na uzupełnienie kolekcji. Oczywiście również za darmo.

Zmiany kosztów sprejów

Cena wszystkich sprejów ulega redukcji o całkiem pokaźną sumkę. W raz z początiem aktualizacji spreje zadymiarzy będą kosztać 19 gemów, a 29 gemów te ogólne, które możemy używać na wszytskich postaciach. Wszyscy, którzy dokonali zakupu przed czasem, dostaną rekompensatę. Zwrot będzie do odebrania w sklepie, gdzieś obok samych sprejów.

Więcej prezentów!

Dlaczego warto wspierać twórców treści? Bo oni wspierają społeczność i graczy. Nie tylko z ich pomocą najłątwiej dotrzeć ze swoimi uwagami do ludzi odpowiedzialnych za grę, ale też staff ma ułatwioną komunikację z graczami. A to niejednokrotnie już skutkowało… Darmowymi nagrodami! Dlatego też bądźcie czujni, bo któryś z Waszych ulubionych streamerów z pewnością będzie miał dla Was wkrótce dobre wieści. Twórcy treści mają bowiem do rozdania skórki Octofang. Szukajcie a znajdziecie! Wpisujcie na YouTube lub innych mediach społecznościowych #OctoFangGiveaway i z pewnością dotrzecie do źródła nagród.