Spadek Wisły Kraków z Ekstraklasy będzie miał swoje przełożenie również na sekcję esportową. Prezes Białej Gwiazdy zapowiedział już, że klub w niedalekiej przyszłości zrezygnuje z dywizji FIFA i Dota2.

W Wiśle Kraków już od dłuższego czasu nie dzieje się za dobrze. Spadek Białej Gwiazdy z Ekstraklasy rozmnożył jednak problemy wewnątrz klubu z Krakowa. Te dotykają także esportową sekcję. Ostatnio Bartosz „seVen” Majewski – trener FIFA wyznał, że Wisła nadal nie wypłacił mu trzech należnych pensji za zeszły rok!

Wczoraj miała miejsce pierwsza konferencja prasowa po spadku z Ekstraklasy z udziałem najważniejszych person w Wiśle Kraków. W jej trakcie została także poruszona kwestia sekcji esportowej. Prezes Białej Gwiazdy Dawid Błaszczykowski wyznał, że klub będzie pomału rezygnował z prowadzenia dywizji DOTA2 oraz FIFA. Inaczej sprawa ma się natomiast ze składem CS:GO.

– Na dzień dzisiejszy mamy podpisaną umowę z głównym sponsorem jeżeli chodzi o dywizję Counter-Strike’a – oznajmił Błaszczykowski. Oznacza to, że na ten moment Biała Gwiazda nadal będzie miała swoich reprezentantów na scenie CS:GO. Może to się jednak zmienić, gdy Wisła All in! Games Kraków straci głównego inwestora. Wtenczas klub najprawdopodobniej nie będzie finansował z własnej ręki sekcji CS-a.