Cloud9 wygrywa Majora w Halo Infinite. Triumf Chmurek na najważniejszym turnieju w 2021 roku oglądały na arenie tysiące fanów w Raleigh.

Chociaż Halo cieszy się w Polsce, jak i całej Europie nikłą popularnością, to za oceanem jest kochane przez ogromną część esportowej społeczności. Zakończony  dopiero co Major, pobił rekordy oglądalności. W szczytowym momencie turniej oglądało ponad 260 tysięcy fanów przed ekranami komputerów oraz kilka dobrych tysięcy na arenie w Releigh.

HCS Kickoff Major Raleigh 2021 był wyjątkowy pod wieloma względami. Po pierwsze był to pierwszy Major w Halo Infinite, a po drugie organizatorzy zastosowali otwarty format turnieju, dzięki czemu zagrały na nim takie drużyny, jak np. FootFungus792, za którą nie stoi żadna organizacja. CHILLED i spółka zdołali przebrnąć przez otwarte kwalifikacje, a następnie wybrali się na Majora niemal na własną rękę.

Zwycięzcami pierwszego Majora w Halo Infinite okazali się zawodnicy Cloud9, którzy w wielkim finale pokonali 4 do 1 eUnited. Chmurki przez cały turniej nie przegrały ani jednego meczu, prezentując niesamowitą formę. Na HCS Kickoff Major Raleigh 2021 nie zobaczyliśmy niestety ani jednego Polaka.

Wynik spotkania:

United States Cloud9 4:1 eUnited United States