W szokujących rewelacjach dr Alan Bunney, były dyrektor generalny Panda Global (PG), ujawnił szczegóły dotyczące upadku organizacji e-sportowej. Według Bunneya, „Scuffed World Tour” Ludwiga okazał się ostatecznym ciosem, który doprowadził do upadku Panda Global, po zamknięciu Smash World Tour przez Nintendo.

Wpływ Nintendo i turnieje pojedynków

W grudniu 2022 r. społeczność e-sportowa była przygotowana na dwa monumentalne turnieje Super Smash Bros: VGBC Smash World Tour Finals i Panda Cup Finale. Jednak decyzja Nintendo o zamknięciu Smash World Tour rzuciła cień na te wydarzenia. Panda Cup, flagowy turniej PG, stanął w obliczu największego opadu, będąc pierwszym oficjalnie licencjonowanym obwodem mistrzowskim Super Smash Bros Ultimate i Super Smash Bros Melee. Pomimo braku błogosławieństwa Nintendo, Panda Cup miał szansę przejść do historii.

Interwencja Ludwiga

Gdy Panda Cup stanął w obliczu niepewności i bojkotów graczy, Ludwig, popularny twórca treści i YouTuber, wkroczył, by zorganizować własne wydarzenie – „Scuffed World Tour”. Warto zauważyć, że Ludwig zaplanował swój turniej na ten sam dzień, co finał Panda Cup, pogarszając i tak już napiętą sytuację. Dr Bunney, w niedawnym wystąpieniu w podcaście Lights Out, ujawnił, w jaki sposób interwencja Ludwiga nieumyślnie przyspieszyła upadek Panda Global.

Dylemat Panda Global

Próbując uratować sytuację, dr Bunney zaproponował przekształcenie finału Panda Cup w wydarzenie tylko na zaproszenie, mając nadzieję na zapewnienie udziału najlepszych graczy. Celem było wypełnienie zobowiązań sponsorskich, ale reakcja i bojkot graczy okazały się nie do pokonania. Nie mając innego wyjścia, jak tylko odwołać wydarzenie, Panda Global znalazła się w tragicznej sytuacji finansowej, zmuszona do zwrotu pełnych 2 milionów dolarów sponsorskich, których nie zarobiła z powodu odwołania.

Niezamierzone konsekwencje Ludwiga

Dr Bunney wyjaśnił, że nie ma złej woli wobec Ludwiga, podkreślając, że YouTuber prawdopodobnie nie przewidział konsekwencji zaplanowania swojego wydarzenia tego samego dnia. Niemniej jednak były dyrektor generalny podkreślił niefortunną rzeczywistość, że gracze zaproszeni na Scuffed World Tour Ludwiga raczej nie wezmą udziału w Panda Cup. Ta kolizja wydarzeń, choć niezamierzona, ostatecznie doprowadziła do utraty ponad 150 miejsc pracy w Panda Global.


Ujawnienie „Scuffed World Tour” Ludwiga nieumyślnie przyczyniło się do upadku Panda Global, dodając nową warstwę złożoności do i tak już dramatycznej narracji sagi Smash World Tour. Pomimo wyrozumiałego stanowiska dr Bunneya wobec Ludwiga, konsekwencje konfliktu w harmonogramie podkreślają delikatną naturę wydarzeń e-sportowych i ich wpływ na organizacje i społeczności.