W dniach 7-8 grudnia na Politechnice Gdańskiej odbędzie się BEST Gaming Arena 2016, czyli druga edycja turniejów skierowanych do studentów gdańskiej politechniki. Będą się oni mierzyć w trzech tytułach, czyli CS:GO, League of Legend oraz HearthStone.

Druga edycja BEST Gaming Arena odbędzie się na Dziedzińcu Haweliusza w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Studentów BEST Gdańsk. 

Kto będzie brał udział w zmaganiach? Przede wszystkim studenci Politechniki Gdańskiej, którzy od 11 listopada biorą udział w kwalifikacjach w grach Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Jeśli chodzi o rozgrywki CS:GO, to w każdej zgłaszającej się drużynie, przynajmniej trzech zawodników musiało mieć status studenta PG. Zespoły LoL miały trochę ciężej, bo spośród pięciu graczy aż czterech z nich ma się uczyć na Politechnice.W przypadku rozgrywek HeartStone, prowadzone są zapisy do głównego turnieju. Do tego tytułu nie są prowadzone kwalifikacje online, a ilość miejsc jest ograniczona do 64. Więcej informacji znajdziecie w linkach pod tym wpisem.

@BEST Gdańsk

Czym tak właściwie jest BEST?

Board of European Students of Technology (BEST) to międzynarodowa organizacja zrzeszająca studentów uczelni technicznych, która działa na terenie całej Europy. W jej szeregach znajduje się 3300 studentów. Mając 93 oddziały w 33 krajach, BEST jest w stanie dotrzeć do nawet 1 400 000 osób.

Na Politechnice Gdańskie BEST działa już 13 lat. Jak możemy się dowiedzieć, gdański oddział organizacji jest jednym z najprężniej działających spośród wszystkich, przy okazji będąc największym stowarzyszeniem na tej wyższej uczelni.

@BEST Gdańsk
@BEST Gdańsk