Szesnaście zawodników powalczy w ten weekend o zwycięstwo w turnieju Battle Realm Hearthstone League, który odbędzie się w czasie Pyrkonu. Czterech z nich zostało zaproszonych przez organizatorów, ośmiu awansowało przez kwalifikacje. Ostatnią czwórkę poznamy już na samym wydarzeniu, turniej kwalifikacyjny odbędzie się w piątek po południu.

Pyrkon jest corocznym konwentem fantastyki, odbywający się w Poznaniu od 2000 roku. Od wielu lat na festiwalu tym pojawiają się również gry komputerowe i zawody e-sportowe. W tym roku będziemy mogli zobaczyć turnieje w wielu grach, takich jak League of Legends, StarCraft II, DotA II i aż dwa turnieje naszej ulubionej gry karcianej. Poznańska impreza odbędzie się w ten weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W piątek miały miejsce pierwsze kwalifikacje do Battle Realm Hearthstone League. Do fazy pucharowej awansowało czterech spośród 187 uczestników: 'Elosik', 'Bloodlips', 'Gofer' i 'Diler'. 

W niedziele gracze brali udział w drugim turnieju promującym awansem do turnieju offline.  W tych eliminacjach można było dodatkowo wygrać miejsce w Turning Point Championship. Zwycięzcą  okazał się 'Lodowy', a na sam Pyrkon pojadą też 'Zozus', 'Superbibczi' 'Uhtopl'. 

Organizatorzy turnieju zaprosili do turnieju bezpośrednio czterech kolejnych graczy. Pierwszym z nich jest zawodnik reprezentujący organizację Wasps E-Sport, 'Tuttek'. Zwycięstwo w Nju Winter Games i finał NVIDIA GeForce CUP to największe sukcesy tego gracza i streamera. Drugim graczem zaproszonym do gry jest 'Izual' z drużyny noMercy. Miejsce w najlepszej szesnastce Intel Extreme Masters 2015 jest jego wizytówką. Pochwalić się może również udziałem w Dreamhack Valencia, czy wysokimi miejscami pod koniec sezonu w TOP100 EU. Pozostała dwójka znana jest przede wszystkim ze streamowania i nagrywania filmów. 'Bonkol' 'Sou Shibo' z pewnością będą mogli liczyć na największe wsparcie widowni, ale czy to wystarczy na pokonanie bardziej doświadczonych i utytułowanych graczy?

Skład turnieju uzupełniony zostanie przez czterech uczestników poznamy już podczas samego festiwalu. Dokładne informacje dotyczące walki o udział w wydarzeniu poznamy jutro. Oprócz zmagań e-sportowych obędzie wiele konkursów, a organizatorzy dadzą możliwość luźnego pogrania wszystkim, którzy zdecydują się odwiedzić stoisko TurningPoint. Każdy, kto nie będzie mógł osobiście pojawić się w Poznaniu, będzie mógł obejrzeć zmagania graczy na kanale https://www.twitch.tv/devilfruit6