Akademia GeForce NVIDIA BROADCAST to wydarzenie kierowane do osób, które zaczynają swoją przygodę ze streamingiem i chcą rozwijać się w tym kierunku. W akcji udział wezmą znani ambasadorzy NVIDIA, a uczestnicy powalczą o atrakcyjne nagrody.

NVIDIA po raz kolejny otwiera się na grupę streamerów, wychodząc z inicjatywą skierowaną właśnie do tej społeczności. Tym razem szansę rozwoju otrzymują młodzi i początkujący twórcy. Swój kanał www.twitch.tv/nvidiageforcepl NVIDIA od lat prowadzi przy współpracy ze znanymi streamerami, więc zaangażowanie firmy w świat streamingu widoczne jest już od dawna. Teraz wyciąga rękę do tych, którzy chcą poprawić jakość swoich transmisji i zaangażować się w streaming jeszcze bardziej.

Konkurs Akademia GeForce rozpoczął się 8 grudnia i potrwa do 5 stycznia. Zadaniem uczestników jest nagranie krótkiego wideo, na którym pokażą swoje aktualne stanowisko streamingowe. Uczestnicy mają za zadanie wyjaśnić też jak w pracy pomógłby im nowy sprzęt i możliwości, jakie zapewnia NVIDIA Broadcast. NVIDIA Broadcast jest aplikacją, która polepsza jakość transmisji oferując między innymi opcje tłumienia szumów mikrofonu lub pozwalając tworzyć wirtualne tło, przez co stanowisko każdego streamera może przekształcić się w domowe studio.

W konkursie uczestnicy powalczą o komputer marki Komputronik wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3070 oraz peryferia komputerowe firmy Corsair.

Akcję wspierają doświadczeni twórcy internetowi – Nexos, Bonkol oraz Smarte. Udział w konkursie wziąć może każdy, a zgłoszenia i informacje dotyczące zasad akcji dostępne są pod adresem: https://www.komputronik.pl/lp/nvidiabroadcast-konkurs/