ESPORT GRA by GG League to turniej piłki nożnej, w którym wezmą udział osobistości znane z esportu. Jednym z zespołów, które wyjdą na murawę są reprezentanci agencji ProPlayers.

Zawodnicy Counter-Strike'a mogą delektować się przerwą wakacyjną, przez co fani skazani są na tzw. „sezon ogórkowy”. Aby przerwać nudę, agencja eventowa GG League przygotowała bardzo niecodzienną inicjatywę. ESPORT GRA to turniej piłki nożnej, którego uczestnikami będą osoby aktywnie działające na polskiej scenie esportowej. W wydarzeniu weźmie udział łącznie dziesięć zespołów.

Do tej pory ogłoszono, że na murawę wybiegną reprezentanci GG League oraz redakcji eWeszło. Dziś ujawniono kolejny zespół – pracowników oraz podopiecznych agencji graczy ProPlayers. Wśród reprezentantów znajdą się takie osobistości jak Grzegorz „SZPERO” Dziamałek, Michał „MICHU” Müller, czy Kuba „KubiK” Kubiak.

System rozgrywek będzie opierał się na rywalizacji w dwóch grupach na zasadzie “każdy z każdym”. Drużyny rozegrają po 4 mecze, co daje nam łącznie 20 spotkań w samej fazie zasadniczej. Następnie dwa najlepsze składy z każdej grupy awansują do fazy pucharowej, którą rozpoczną od starć półfinałowych, a całe rozgrywki zakończy wielki finał.

Podczas transmisji GG League zapewni również rozrywkę esportową. Na miejscu powstanie dedykowana strefa 1 versus 1 Legion by Lenovo, na której będą pojawiać się gwiazdy wydarzenia i rywalizować w CS:GO podczas kilku rund na aim_mapie. Wszystko na laptopach gamingowych Lenovo Legion 5.

Turniej odbędzie się 7 sierpnia i będzie go można oglądać na kanale https://www.twitch.tv/goodgame_league.