Polska marka sprzętu komputerowego Actina została partnerem Games Clash Entertainment i będzie odpowiadała za obsługę technologiczną PC flagowych wydarzeń esportowych agencji.

Polska marka sprzętu komputerowego Actina jest skierowana do klientów biznesowych i użytkowników domowych oraz graczy. Funkcjonuje na rynku od 2001 r. jako marka własna komputerów stacjonarnych. Od 2018 Actina zaczęła silnie wspierać polski esport – zostali partnerem tytularnym zespołu Actina PACT, otworzyli gaming house oraz wspierają sprzętowo wiele lokalnych wydarzeń. Nawiązując współpracę z marką Games Clash, komputery tej właśnie firmy posłużą najlepszym graczom w Polsce oraz zagranicznym drużynom m.in. w rozgrywkach Games Clash Masters. Jest to międzynarodowy projekt CS:GO.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy. Actina, jako producent jednego z najlepszych sprzętów komputerowych w Polsce, zagwarantuje nam najwyższy poziom techniczny stacji PC oraz wsparcie partnerskie. Przełoży się to zarówno na komfort rozgrywek dla graczy, jak i sprawny przebieg meczów CS:GO dla kibiców. Actina silnie stawia kroki w polskim esporcie. Cieszymy się, że będzie miała okazję również pojawić się przy naszych najważniejszych projektach, dzięki którym możliwości marki przetestują zarówno esportowcy, jak i casualowi goście naszych wydarzeń.” – Jakub Janaszek, Games Clash Entertainment

Komputery Actina będą dostępne nie tylko dla profesjonalnych zawodników, ale wszystkich uczestników, chcących przetestować na wydarzeniach ich możliwości. Specjalnie dla nich Actina postawi na Meet Poincie oraz Games Clash Masters w Gdyni interaktywne stoiska z konkursami. Games Clash oraz Actina przygotują wspólnie aktywności dla kibiców i graczy w internecie. Marka będzie wpisana w komunikację wydarzeń i obecna na polskiej transmisji turniejów. Actina ufunduje nagrodę specjalną dla MVP finału Games Clash Masters – dedykowany PC nawiązujący do charakteru turnieju, którego nazwa zostanie wybrana w otwartym konkursie.