Jakub „Jacob” Wrotniak to jeden z najpopularniejszych twórców Fortnite w Polsce. Z okazji trwającego cyklu turniejowego Monte Snack #BRB Cup odpowiedział na kilka pytań!

Jak rozpoczęła się twoja przygoda z Fortnite? Ile jesteś z nim związany?

Szczerze powiedziawszy to z Fortnite pierwszy raz miałem styczność na streamie Karola – Friza. Wtedy gra zupełnie nie przypadła mi do gustu, natomiast razem z kolegą postanowiliśmy ją przetestować i muszę przyznać, że bardzo szybko się wciągnąłem. Zaczynałem grę od sezonu 1 i gram aż do dzisiaj (sezon 18.)

Gra przez lata ewoluowała. Czy zmiany wprowadzane od 1 sezonu uważasz za przydatne?

Tak. Gra zmieniła się diametralnie i myślę, że jeżeli ktoś ostatni raz grał w Fortnite’a w początkowych sezonach to aktualnie mógłby się „delikatnie” zaskoczyć. Uważam natomiast, że zmiany nie były przydatne, a konieczne. Oczywiście wiele z nich nie przypadło mi do gustu, ale to właśnie ciągła dynamika zapewniła Epic Games sukces, który udało im się odnieść. Sam bardzo dobrze wspominam pierwsze sezony, ale gdyby nie zmiany pojawiające się w kolejnych etapach gry – to prawdopodobnie dzisiaj nie mielibyśmy aż tylu aktywnych graczy. Warto dodać, że Fortnite początkowo podobał się zdecydowanej większości, ponieważ był dla wszystkich czymś nowym i każdy odkrywał go na swój sposób, a także nie mieliśmy wtedy takiej różnicy poziomów jeżeli chodzi o umiejętności.

Jaką rolę w społeczności Fortnite odegrały turnieje Monte Snack?

Turnieje Monte Snack stanowiły swego rodzaju trening dla polskich graczy przed najważniejszymi turniejami od Epic Games, a także pozwoliły pokazać się wielu młodym i nowym zawodnikom. Oczywiście nie zapominajmy o nagrodach, które nie były małe i mogły w jakiś sposób zmotywować, bądź pomóc zwycięzcom.

Czy profesjonalni gracze z Polski mają potencjał, aby sięgnąć po międzynarodowe trofea?

Oczywiście, że tak! Powiedziałbym bym nawet, że nie tyle co mają potencjał, a faktycznie to robią. Idealnym przykładem jest polskie trio BL Setty, Kami i GXR Teequ, które ostatnio wygrało najważniejszy turniej w sezonie 8 – FNCS TRIO i zgarnęło 300.000$. To nie wszystko, ponieważ do samych finałów Grand Royale zakwalifikowało się aż 12 zawodników z Polski i powalczą o 600.000$ za pierwsze miejsce.

Gdybyś mógł stworzyć swój wymarzony turniej Fortnite we współpracy z Monte Snack, jakby on wyglądał?

Niczego tutaj nie będę zdradzał. Mam nadzieję, że w przyszłości się o tym przekonamy!