Ludwig Ahgren stał się najczęściej subskrybowanym streamerem na platformie Twitch. To efekt „subathonu” czyli sześciodniowej transmisji w wykonaniu twórcy.

14 marca Ludwig rozpoczął streamowanie „subathonu”. Jest to stream, który miał się wydłużać o 20 sekund za każdą nową subskrypcję. Obecnie liczba subów na koncie streamera wynosi ponad 92 tysiące, transmisja jednak nadal twa. Są to dane z TwitchTrackera, bowiem sama platforma nie udostępnia takich danych. Ludwig zdystansował zatem konkurencję – drugi kanał na liście to Ranboolive posiadający „zaledwie” nieco ponad 71 tysięcy subów.

„Subathon” okazał się ogromnym sukcesem. By uświadomić sobie skalę całego przedsięwzięcia, należy spojrzeć na statystyki oglądalności – Ludwig podczas gdy śpi, posiada na swojej transmisji aż 30 tysięcy widzów. Gdy jednak jest aktywny, na jego kanale przesiaduje w peaku nawet 75 tysięcy oglądających. Cały event można już nazwać sukcesem, gdy 21 marca Ahgren stał się najczęściej subskrybowanym twórcą na platformie Twitch.

Ciekawie wyglądają również finanse. Według wyliczeń użytkownika reddita – raddoga86 – widzowie wydali łącznie 350 tysięcy dolarów na subowanie kanału, z czego aż 150 tysięcy (po odjęciu podatków) trafi do Ludwiga. Streamer jednak zobowiązał się połowę zarobionej kwoty przelać na akcje charytatywne, cały event ma więc jeszcze bardziej pozytywny wydźwięk.

25-latek streamuje nieprzerwanie od 14 marca, czyli łącznie już ponad 150 godzin, na chwilę obecną (godz. 13:32, 21.03) timer wskazuje jeszcze 57 dodatkowych godzin transmisji. Co ciekawe, początkowo Ludwig zakładał dodawanie dodatkowych 20 sekund za każdego suba, później jednak skrócił ten czas o połowę. Prognozy wskazują, że Amerykanin będzie transmitował w sumie przez około 300 godzin. Oznaczałoby to, że pobije on rekord Guinnessa, który wynosi 259 godzin livestreama.