Powrót do pierwotnego składu w wykonaniu Actina PACT okazało się strzałem w dziesiątkę. Zespół na nowo z Grickiem w wyjściowej piątce odniósł triumf w starciu z zawodnikami esportowej sekcji Wisły Płock.

Wisła Płock eSports

Poland Unknown ‒ Sion
Poland t4nky ‒ Kha'Zix
Poland bucu ‒ Jayce
Poland itzRenifer ‒ Cassiopeia
Poland Pyrka ‒ Ornn

vs.

Actina PACT

Gangplank ‒ Gricek Poland
Rek'Sai ‒ vvarion Poland
Ryze ‒ Dawidsonek Poland
Orianna ‒ Lewus Poland
Thresh ‒ Syrpy Poland

Pierwszego dnia czwartej kolejki Ultraligi doszło do kolejnego interesującego starcia – zawodnicy esportowej sekcji Wisły Płock podjęli bowiem na Summoner’s Rift zespół Actina PACT. Wśród składu niegdyś znanego jako Ravioli Ravioli ponownie zawitał Gricek, który przez krótki czas był zastąpiony przez Sebastiana „niQ760” Robaka.

Na przelanie pierwszej krwi w spotkaniu musieliśmy zaczekać do niemal dziesiątej minuty. To właśnie wtedy na dolnej alei nawiązała się wymiana z udziałem leśników obu drużyn, która zakończyła się dwoma zabójstwami na kontach vvariona i Syrpy’ego. Odpowiedzią, która chwilę później nadeszła ze strony Nafciarzy było zagarnięcie Mountain Drake’a, co zostało jednak przypłacone życiem Pyrki.

W ciągu kolejnych chwil przedstawiciele PACT umocnili swoją pozycję w rozgrywce. Zagarnięcie kolejnych eliminacji, a także zniszczenie pierwszej w grze wieży pozwoliło zmaksymalizować ilość posiadanych sztuk złota. Za wzrost ilości zadawanych obrażeń odpowiadał natomiast zdobyty Infernal Drake.

Zawodnicy Wisły Płock byli bezradni. Różnice ekonomiczne nie pozwalały na podejmowanie wymian niczym równy z równym, co wkrótce pozwoliło Lewusowi i spółce na zagarnięcie Barona Nashora. Wraz z cennym ulepszeniem zdołali sforsować defensywę rywali, doprowadzając do zniszczenia Nexusa, a co za tym idzie, kolejnego zwycięstwa.

W kolejnym spotkaniu w ramach Ultraligi zobaczymy starcie na szczycie – Rogue Esports Club podejmie Team EPC. Czy odświeżony skład drużyny Inspireda – z Raxxo oraz Profitem w wyjściowej piątce – zdoła utrzymać pozycję lidera? Przekonaj się, oglądając zmagania League of Legends między innymi na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.