POLISH ESPORT CUP 2020 to turniej esportowy, w którym wziąć udział może ponad 7000 graczy. Amatorzy oraz półprofesjonaliści zawalczą o nagrody pieniężne i rzeczowe o wartości 50 000 złotych.

Za organizacją wydarzenia stoi Actina – dostawca spersonalizowanych komputerów gamingowych cenionych przez graczy, Sport.pl – jedno z czołowych źródeł informacji sportowych w kraju oraz PACT – polska organizacja esportowa. Obecność Sport.pl w gronie organizatorów jest szczególnie warta odnotowania – to pierwszy wydawca internetowy, który zaangażował się w tego typu przedsięwzięcie skierowane w stronę fanów rozgrywek elektronicznych.

„W momencie ogłoszenia krajowego lockdown’u zostaliśmy zmuszeni do szybkiego zdefiniowania planów biznesowych na pierwsze półrocze 2020. Jednym z głównych kierunków stał się sport elektroniczny – silny trend wnikliwie przez nas obserwowany od przeszło dwóch lat. Polish Esport Cup jako największy turniej online w Polsce, to złożony i wymagający projekt mający wszelkie atrybuty, aby pozostał z nami na wiele edycji w przyszłości. Bardzo się cieszę, że w tych trudnych czasach udało nam się wraz ze współorganizatorami (PACT, Actina) wypracować niezwykły koncept, który to jest wspierany technologią najwyższej jakości przez MSI i AMD. Jako pierwszy wydawca internetowy sport.pl wprowadza prawdziwe zmagania na esportowej arenie dla każdego użytkownika powyżej 16 roku życia.” – mówi Przemysław Kobus, ekspert marketingu sportowego (Sport.pl).

Organizatorzy przewidzieli aż 7200 miejsc dla chętnych zawodników. Zapisy wystartowały 4 maja i potrwają do końca 7 maja. Udział w rywalizacji jest darmowy. Uczestnicy swoje umiejętności sprawdzą w znanej grze FPS – Counter Strike: Global Offensive oraz w najnowszej produkcji amerykańskiego studia Riot Games – VALORANT.

Zmagania w popularnym CS:GO odbywać będą się w dwóch trybach – otwartym dla amatorów trybie “Wingman”, w którym naprzeciw siebie staną dwuosobowe drużyny oraz w klasycznym trybie, w którym rywalizować będą ze sobą pięcioosobowe amatorskie i półprofesjonalne drużyny. Turniej w VALORANT jest natomiast turniejem kategorii OPEN, w którym udział mogą wziąć zarówno amatorzy, jak i profesjonalni gracze.

“POLISH ESPORT CUP 2020 to kolejna esportowa inicjatywa, w którą zaangażowała się marka Actina. Od dłuższego czasu aktywnie wspieramy polski esport. Jako Actina współorganizujemy wydarzenia esportowe, dostarczamy sprzęt, który wykorzystywany jest w trakcie największych imprez dla graczy. Cieszymy się, że tym razem do naszych działań udało się zaangażować Sport.pl. To pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku, w której czołowy wydawca internetowy wspiera turniej nie tylko medialnie, ale i bezpośrednio zaangażował się w jego organizację.” – mówi Michał Miłkowski – Head of the Component Department & PC w Actina

Dla fanów sportów elektronicznych organizatorzy przygotują ponad 120 transmisji rozgrywek, które łącznie trwać będą ponad 300 godzin. Relacje na żywo będzie można obejrzeć na popularnej platformie Twitch.tv oraz na fanpage’u Sport.pl. Organizatorzy zaplanowali również cotygodniowe studio, w którym podsumowane będą najważniejsze turniejowe wydarzenia.

Rywalizacja w POLISH ESPORT CUP 2020 rozpocznie się 11 maja i potrwa aż do 7 czerwca. Udział w zawodach to dla zawodników nie tylko szansa na zdobycie nagród pieniężnych oraz rzeczowych. Dla najlepszych drużyn PACT – jedna z czołowych polskich organizacji esportowych – przygotowała 6-cio miesięczne kontrakty, które mogą okazać się furtką do profesjonalnej kariery esportowej.

“Kariera esportowca, to ścieżka, która kusi coraz więcej młodych graczy. Muszą oni jednak pamiętać, że granie na profesjonalnym poziomie bardzo różni się od rekreacyjnych rozgrywek, do których są przyzwyczajeni. Uczestnikom POLISH ESPORT CUP 2020 chcemy więc dać możliwość zasmakowania prawdziwej esportowej kariery. Zespoły, które zwyciężą w turnieju Counter Strike’a “5 na 5” oraz VALORANT będą miały ku temu okazję. Przygotowaliśmy dla nich kontrakty, które będą mogli podpisać z naszą organizacją zasilając szeregi akademii.” – mówi Marcin Kurzawski, właściciel Actina PACT – jednej z najdłużej działających organizacji esportowych w Polsce.

źródło: materiały prasowe