Reprezentujący barwy Millenium HS, Pavel „Pavel” Beltukov, awansował do finału Mistrzostw Świata 2016! Rosjanin pokonał Jasonzhou 4:2!

Kolejny mecz Pavla w Mistrzostwach Świata i znów duży wpływ na końcowy wynik miał RNG. Rosjanin tradycyjnie przegrał pierwszą grę. Doomguard to karta, która podczas tego turnieju skończyła największa liczbę meczów. Pavel wyrównał wynik już w drugiej partii, po świetnej rampie na Druidzie, nie dał zrobić nic Drago Warriorowi Chińczyka. Trzecia gra to z kolei Tempo Mage Rosjanina, który wczoraj wywołał bardzo duży kontrowersji, dwukrotnie dostając najlepsze zaklęcia z Babbling Booków. W tej rundzie nie miał szans z szybką rampą Jasonzhou, który bardzo szybko zagrał Malygosa i dwa Arcane Gianty za zero many.

Pavel wyrównał w następnej grze, a jego Tempo Mage znowu miał odrobinę szczęścia. Faceless Summoner przyzwał najlepszą możliwą trójkę(King Mukla), a Firelands Portal przyzwał Leeroya, który umożliwił wykończenie Dragon Warriora. Pavel wyszedł na prowadzenie po jednej z najszybszych gier całych mistrzostw. Stało się tak głównie przez wielki błąd Jasonzhou. Chińczyk pomylił kolejność rzucanych kart, przez co jego Edwin VanCleef został zagrany na stół bez żadnego wzmocnienia. Gracz Millenium wykorzystał błąd rywala i już w siódmej turze go wykończył.

W ostatnim starciu pierwszego półfinału zobaczyliśmy pojedynek dwóch Wojowników. Wersja z C'Thunem okazała się silniejsza niż Dragon Warrior i w finale zobaczymy Rosjanina! Za sam awans do finału zainkasował już 150 000 dolarów. W ostatnim meczu rozgrywek zmierzy się ze zwycięzcą meczu DrHippi kontra Che0nsu.

Decki graczy:

Pavel:

Jasonzhou: