Podczas ESPORT NOW 2017 LG przygotowało nie lada wydarzenie dla wszystkich fanów Hearthstone. Podczas trwania imprezy na stoisku turniejowym LG w centralnej części płyty na Hali Stulecia odbędzie się turniej, w którym zawodnicy powalczą o nagrody z puli 5000zł. Dodatkowo zwycięzca otrzyma od sponsora turnieju UltraPanoramiczny monitor 144Hz LG34UC79G o wartości około 3000zł!

W LG Hearthstone Challenge do walki stanie ósemka zaproszonych graczy ze ścisłej czołówki polskiej sceny. Pojawią się zawodnicy znani zarówno z krajowych turniejów, jak i o międzynarodowej renomie, więc emocji z pewnością nie zabraknie. Turniej rozegrany zostanie systemem pucharowym, z drabinką double elimination, na zasadach Conquest BO5.

Tryb Conquest zakłada, że każdy z graczy banuje jedną klasę i wybiera trzy, którymi będzie grać. Po wygranej daną klasą nie może użyć jej ponownie w tym samym meczu.

Zmagania będzie można oglądać zarówno pierwszego dnia ESN17 (27 maja – sobota), jak i drugiego (28 maja – niedziela). Całość rozgrywek będzie okraszona profesjonalnym komentarzem: na stanowisku komentatorskim tuż obok sceny pojawią się – Mateusz “Mkrr3” Krzesiński i Dawid “Bonkol” Bączkowicz.

 

Podział puli nagród LG Hearthstone Challenge prezentuje się następująco:

1 miejsce – 1750 PLN i monitor LG34UC79G
2 miejsce – 1250 PLN
3 miejsce – 1000 PLN
4 miejsce – 1000 PLN