Chen „tom60229” Wei Lin przegrywał już 0:2 w finale Mistrzostw Świata Hearthstone 2017, ale odwrócił losy najważniejszego meczu, pokonał Fr0zena 3:2 i został Mistrzem Świata!

Finał Mistrzostw Świata Hearthstone 2017 rozpoczął się od starcia Control Mage'a z Jade Druidem. Tom60229 szybko zdobył dodatkowe kryształy many i jak najszybciej chciał zbudować duże Jade Golemy. Fr0zen bardzo długo nie mógł znaleźć Skulking Geista niszczącego Jade Idole, wcześniej dobrał jednak DK Jainę, pozwalającą tworzyć Water Elementale, bardzo pomagające w tym matchupie. Skulking Geist pojawił się dopiero przy Jade Golemach 11/11. Tom60229 był w stanie zbić oba Ice Blocki i mimo braku dodatkowych Jade Golemów był w stanie zadać krytyczne obrażenia Ultimate Infestation. Fr0zen jednak znalazł Arcane Artificera. Flamestrike wraz z tym stronnikiem pozwolił pozbyć się całego stołu rywala i uciec z zasięgu obrażeń Druida, wychodząc tym samym na prowadznie.

Druga gra finału to Dragon Highlander Priest Fr0zena i Tempo Rogue Toma. Nortshire Cleric w pierwszej turze zablokowała zagranie Swashburglara w pierwszej turze. Fr0zen postanowił dobrać kartę Holy Smitem i Hero Power w Cleric, która pozwoliła również zniszczyć mniejszych piratów Łotra. Raza w piątej turze przyspieszył grę, zmuszając Toma do cofnięcia Vilepsine Slayera. Kazakus stworzył świetną miksturę pozwalającą, zatrzymać rosnący stół Tajwańczyka oraz dobrać kolejne karty i gra coraz szybciej oddalała się z rąk Toma. Amerykaninowi brakowało już tylko DK Anduina, do którego zbliżał się z każdym doborem kart. Kiedy Tom w końcu odbudował stół, momentalnie został wyczyszczony Dragonfire Potion. Następnie Fr0zen dobrał portret i gra się zakończyła.

Fr0zenowi zostało już wygrać tylko Jade Druidem, podczas gdy jego przeciwnik miał jeszcze Highlander Priesta, Jade Druida i Tempo Rogue'a. Tom rozpoczął próbę dogonienia rywala od Highlander Priesta. Amerykanin jak najszybciej chciał zdobyć dodatkowe kryształy many i od początku budować pancerz. Pomogły mu w tym DK Malfurion oraz dwie sztuki Branching Paths. Planem Toma było jak najszybsze dobranie comba i jak najszybsze zabicie rywala. Tom bardzo dobrze wtasował kilka stronników do talii przeciwnika zmuszając go do dobierania większej liczby kart, dodatkowo szybko dobrał DK Anduina i miał spore szanse na zwycięstwo. Dobrał również najbardziej kluczowego stronnika w tym matchupie – Raza the Chained. Tomowi brakowało tylko Prophet Velena, ale przy braku presji i żadnych kart zagrał Radiant Elementala z Lyrą i zmusił przeciwnika do poddania.

Tempo Rogue to kolejny deck, którym zawodnik Flash Wolves postanowił gonić wynik. Dzięki znajomości listy przeciwnika zdecydował się na stworzenie 10/10 Edwina dzięki Innervatowi ze Swashburglara, monecie i Backstabowi w Soutshsea Deckhanda. Fr0zenowi udało się zabić Edwina po dwóch turach, ale obrażenia zadane przez tego stronnika pozwoliły Tajwańczykowi dobić przeciwnika Leeroyem i doprowadzić do piątej gry finału Mistrzostwa Świata Hearthstone 2017!

Mirror matchup Jade Druidów obaj zawodnicy rozpoczęli od bardzo szybkiej rampy. Tom postanowił nie wyrzucić Ultimate Infestation, co przy takiej liczbie dodatkowych punktów many okazało się bardzo dobrym wyborem. Do czasu zagrania najdroższej karty w talii kontrolował stół oraz tworzył bardzo duże Value Fandralem. Brak doboru Amerykanina Tom wykorzystał, tworząc jak największy stół i duże Jade Golemy, dodatkowo Tajwańczyk dobrał drugie Ultimate Infestation i wraz z Arcane Tyrantem zdominował stół. Przy dużo lepszym stole i większej liczbie kart na ręce Tom nie mógł już przegrać gry. Dwie sztuki Spreading Plague kupiły Fr0zenowi dwie tury, ale statystki Jade Golemów były już zbyt duże i to Tom wygrał ostatnią grę finału, wracając do meczu ze stanu 2:0!

Tom60229 jest pierwszym zawodnikiem spoza Stanów Zjednoczonych i Europy, któremu udało się sięgnąć po najważniejszy tytuł w esportowym świecie Hearthstone'a. Oprócz tytułu i miejsca na kartach historii za zwycięstwo w finale Mistrzostw Świata Hearthstone 2017 Tom zainkasuje również 250 000 dolarów.