Jan „SuperJJ” Janßen wygrał pierwszy duży turniej 2017 Zagreb Gaming Arena, pokonując w finale Dimę „Rdu” Radu  3:1 i zainkasował 4000 Euro.

Zagreb Gaming Arena to pierwszy duży turniej 2017, w którym wzięła udział czołówka europejskiej sceny Hearthstone'a. Oprócz SuperJJ'a  i Rdu wystąpili zawodnicy tacy jak Lifecoach, czy Thijs, a w puli nagród turnieju znalazło się 9999 Euro. Co ciekawe Thijs i Lifecoach odpadli już w pierwszej zamkniętej rundzie, przegrywając z graczami z otwartych kwalifikacji, które odbyły się dzień wcześniej. Ci nie poradzili sobie jednak z zawodnikami reprezentującymi barwy G2 Esports i compLexity Gaming. W otwartych kwalifikacjach wzięli udział między innymi Dziany i Odemian.

W finale turnieju Niemiec szybko objął prowadzenie, bez problemu zatrzymując Pirate Warriora swoim Dragon Priestem. W drugiej grze to SuperJJ postanowił zagrać agresywnym Wojownikiem, który okazał się lepszy od Jade Druida, zabijając go już w szóstej turze. W trzecim pojedynku Pirate Warrior Rdu skończył rywala szybciej niż agresywny Pirate Miracle Rouge, ale w ostatniej partii turnieju gracz compLexity Gaming spokojnie wygrał mirror matchup Łotrów i tym samym zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu.