ShtanUdachi pokonał fr0zena w finale HCT Winter Championship i został zimowym mistrzem świata. Za swoje zwycięstwo zainkasował 60 000 dolarów i zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Świata 2017.

Alexey “ShtanUdachi” Barsukov pokonał Franka „Fr0zen” Zhanga 4:3 w finale HCT Winter Championship i został zimowym mistrzem świata. Od czwartku był zdecydowanie najlepszym graczem turnieju i zapracował na tytuł świetną, szybką grą, odważnymi decyzjami, dobrze przygotowanymi taliami i odrobiną szczęścia. W pięciu meczach przegrał tylko dziewięć gier, z czego tylko trzy przed półfinałami. Dla porównania jego przeciwnik zakończył turniej z siedemnastoma oddanymi punktami. Przegrywając w finałowym spotkaniu, fr0zenowi nie udało się zrewanżować za poprzednią porażkę w fazie grupowej.

Ostatni pojedynek turnieju przebiegał w szybkim tempie, a zawodnicy wygrywali naprzemiennie, a zwycięstwo Shtanowi zapewniło przełamanie z początku serii. Przy stanie 3:3 zobaczyliśmy walkę ComboRenolocka Amerykanina z Reno Magiem Rosjanina, która zadecydowała o ostatecznym zwycięstwie tego drugiego. Shtan dobrał lepszą rękę, spokojnie poczekał do kombinacji Branna i Kazakusa, czyścił wszystkie zagrożenia ze strony fr0zena i w decydującym momencie dobrał Alexstrazę. Pozwoliła ona zredukować leczenie z Reno i zmusić przeciwnika do zagrania Jaraxxusa. 15 punktów życia nie wystarczyło na odparcie obrażeń, które Shtan trzymał na ręce i to on mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Po zwycięstwie Pavela w Mistrzostwach Świata 2016 jest to drugie globalne zwycięstwo w turnieju z cyklu Hearthstone Championship Tour z rzędu, który zdobywa zawodnik z Rosji. Za wygraną otrzyma 60 000 dolarów i co ważniejsze pojawi się na Mistrzostwach Świata Hearthstone 2017. ShtanUdachi nie jest jednak jedynym graczem, który zapewnił sobie udział w tej imprezie. Oprócz niego pojawią się tam też SamuelTsao, fr0zen i DocPwn.