Ruszyło głosowanie do Hearthstone Global Games, w którym społeczność zadecyduje o kształcie czterdziestu ośmiu reprezentacji. Kto dołączy do Ikealyou w reprezentacji Polski?

Zespoły z czterdziestu ośmiu państw zmierzą się Hearthstone Global Games, największym tego typu turnieju w historii Hearthstone'a. Każda drużyna składać się będzie z kapitana (osoba z największą ilością punktów HCT) oraz trzech graczy wyłonionych przez społeczność w głosowaniu, które zakończy się czternastego marca, a za oddanie swojego głosu otrzymacie jedną paczkę z zestawu Przedwieczni Bogowie. Wyboru możecie dokonać tutaj. Szansę w głosowaniu  wywalczyli sobie: Yaraki, Tuttek, Zetalot, A83650, Loyan, Mkr, BlackFireIce i Lucken. Trzech z nich, z największą ilością głosów, dołączy do kapitana reprezentacji Polski Bartłomieja „Ikealyou” Zawadzkiego, który zgromadził na swym koncie aż 28 punktów HCT.

W pierwszej fazie turnieju czterdzieści osiem zespołów zostanie rozstawionych i podzielonych na osiem grup. Rozstawienie będzie zależeć od ilości punktów HCT danego kraju w sezonie zimowym. W grupie sześciu zespołów każdy zagra z każdym po razie, po czym trzy najlepsze drużyny  awansują do kolejnej rundy. Dwadzieścia cztery pozostałe kraje ponownie zostaną podzielone na sześć grup, po cztery zespoły w każdej. Do 1/16 turnieju awansują dwie najlepsze reprezentacje z każdej grupy oraz cztery najlepsze zespoły z trzeciego miejsca. Szesnaście drużyn zmierzy się następnie w systemie pucharowym, z którego cztery awansują do Global Games Finals. Finały rozgrywane będą w formacie BO9.