Pavel „Pavel” Beltukov zwyciężył w finale Hearthstone World Championship 2016, zdobył tytuł Mistrza Świata i zainkasował 250 000 dolarów!

Finał Mistrzostw Świata Hearthstone 2016 zaczął się od dwóch standardowych banów Midrange Shamanów. Równie standardowo Pavel przegrał pierwszą partię. DrHippi zdobył przewagę i mógł odhaczyć Dragon Warriora z listy decków. Druga gra to walka ZooLocka DrHippiego i najbardziej szczęśliwego decku całego turnieju-Tempo Mage'a Pavla. Jaina znowu nie zawiodła Rosjanina i po szybkim meczu stan meczu się wyrównał.

Mirror matchup Malygos Druidów to kolejny pokaz RNG. Zawodnik Millenium zaczął z dużo lepszą ręka pozwalającą na szybką rampę. Moonglade Portal z Raven Idola, dający Pavlowi Cairne'a Bloodhoofa jeszcze bardziej zwiększył przewagę. DrHippi próbował wrócić do gry, używając Yogg-Sarona, ale ten nie zmienił sytuacji i Pavel wyszedł na prowadzenie. Pavel powiększył przewagę po wygraniu C'Thun Warriorem na Malygos Druida. Drugą grę z rzędu reprezentant Virtus.pro zawiódł się na swoim Yoggu, który nie rzucił żadnych konkretnych zaklęć. Warto wspomnieć o kolejnym uśmiechu szczęścia w kierunku Pavla. W sytuacji, gdy na stole były dwa Arcane Gianty i Ancient Shieldbearer, Rosjanin użył Brawla i jego jednostka zwyciężyła.

 

Malygos Rogue był ostatnim deckiem gracza Millenium Hs. Jego oponent  musiał wygrać jeszcze Druidem, Czarnoksiężnikiem i Magiem. Walkę o pozostanie w grze zaczął od ZooLocka. Okazało się to świetnym wyborem i Ukrainiec przedłużył finał o kolejną grę. W kolejnej grze Malygos Rogue okazał się silniejszy od Malygos Druida. Duży wpływ na rozgrywkę miał 10/10 Edvin VanCleef, który pozostał na stole bez odpowiedzi DrHippiego. Tym samym Pavel został trzecim Mistrzem Świata, inkasując 250 000 dolarów!

Decki graczy:

DrHippi: 

Pavel: