W niedzielę, 3 lipca 2016 r., we wrocławskiej kawiarni dla fanów gier planszowych – Hex – odbył się drugi turniej z serii Tavern Hero Qualifier w Hearthstone. Po raz drugi z rzędu wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem – wszystkie 26 wolnych miejsc zostało szybko zajętych, a przeprowadzone rozgrywki odbyły się na bardzo wysokim poziomie.

IMG_5955

Zapisy na turniej odbywały się na miejscu. Równo z otwarciem lokalu, o godzinie 11:30 ustawiła się kolejka chętnych, aby wziąć udział w turnieju. Po niespełna 15 minutach lista uczestników była wypełniona 26 ksywami i gracze rozpoczęli rozkładanie swojego sprzętu do grania i podłączanie się do sieci.

Turniej odbywał się dwustopniowo. Pierwszą fazą było pięć rund rozgrywanych w systemie szwajcarskim. Każda runda była rozgrywana w trybie best-of-three (do dwóch zwycięstw), a jej czas był ograniczony do 40 minut. Potem następowała 10-minutowa przerwa i rozpoczynano kolejną rundę. Spośród 26 graczy, najlepsza ósemka, do której dostali się: Rudobrody, Tiduseq, MrWaflito, Schoelsy, Kenzi, Yaraki, Menok oraz Drakkainen przechodziła do etapu drugiego.

Drugi etap był już fazą pucharową, gdzie przegrany odpadał z turnieju. Ponownie wszystkie mecze rozgrywane były w trybie best-of-three, tym razem jednak bez limitu czasowego. Po zaciętej walce wyłoniono pary półfinałowe. Tam w rozegranych meczach Rudobrody pokonał Kenziego, natomiast Yaraki wygrał z Tiduseq'iem. W meczu o trzecie miejsce górą był Tiduseq, a w wielkim finale po zaciętym pojedynku Yaraki pokonał Rudobrodego 2:1, dzięki czemu to właśnie on został drugim Mistrzem Wrocławskiego Tavern Hero Qualifier.

Hearthstone w Hexie 2

Całą organizację turnieju należy pochwalić – miejsca i prądu starczyło dla wszystkich, Internet śmigał bezbłędnie, uczestnicy bawili się świetnie i to już drugi raz z rzędu! Dodatkowym atutem był bar – uprzejma obsługa znająca zarówno temat barmański jak i Hearthstone'a, a do tego duży wybór dobrego piwa oraz tanie i dobre jedzenie. Nie ma wątpliwości, że takie właśnie Spotkania Przy Kominku zostaną docenione przez Blizzarda i już niebawem odbywać się tam będą kolejne turnieje.