Co stało się już nieoficjalną tradycją wydarzy się ponownie. Naturalnie po każdym nowym dodatku niektóre talie są po prostu za dobre, i po kilku tygodniach wychodzi łatka poprawiająca grę. Najnowszy patch będzie dostępny już 26 sierpnia.

Zmiany wprowadzane w tych łatkach mają zazwyczaj za zadanie poprawienie doświadczenie na drabince rankingowej. Często istnieje kilka talii, które cały czas pojawiają się podczas wspinaczki po status legendy. Gracze mają nadzieję, że dane poprawki pozwolą innym klasom, typom decków zabłysnąć.

Najwięcej radości i ulgi przyniesie zmiana dla karty Maga – Wezwanie Przywoływacza. Czar pozwalał wielu magom na wczesne osiągnięcie przewagi na stole, poprzez powielanie ilości dużych stronników. Karta jest kluczowa w dzisiejszych deckach dla Maga. Była ona między innymi głównym aspektem wygranej Felkaine'a na Masters Tour Seoul. Od kolejnego tygodnia, będzie ona kosztować 4, a nie 3 many. To znacznie spowolni tego typu talie.

Inną zmianą która wejdzie w życie wraz z poniedziałkiem, jest zmiana kosztu Doktora Huka, Szalonego Geniusza, z 7 na 9 many. Wojownicy często grali tą kartę bardzo szybko, ze względu na dość mały koszt, co zostawiało przeciwników bezsilnych przeciwko takiemu zagraniu. Zwiększenie kosztu ma za zadanie także spowolnić wojowników, i dać im mniej opcji w turach, kiedy grają Doktora.

Więcej o pełnych zmianach które nastąpią w Hearthstone 26 sierpnia możecie przeczytać w oficjalnym komunikacie Blizzarda.