ShtanUdachi pokonał Purple'a w ostatnim meczu grupy C decydującym o awansie do ćwierćfinału Mistrzostw Świata i jest drugim Europejczykiem, który zagra w najlepszej ósemce.

Pojedynek między Ryanem „Purple” Murphy-Root a Alekseyem „ShtanUdachi” Barsukovem Kanadyjczyk rozpoczął od Aggro Druida przeciwko Jade Druidowi Rosjanina. Purple zbudował mały stół i dwukrotnie użył Savage Roar dla jak największej presji. Jego rywal w tym samym czasie rampował i powoli dobierał odpowiedzi na agresywną talię przeciwnika. Kiedy Kanadyjczyk zagrał Living Manę, Shtan skontrował to zagranie Spreading Plague i pierwszy punkt wylądował na jego koncie.

W drugim starciu Purple chciał stworzyć presję bardzo szybko, używając Coina, Counterfeit Coina i SI:7 Agenta. W kolejnych turach również dokładał stronników na stół i atakował rywala, ale nawet to nie wystarczyło na Cubelocka Rosjanina, który nie miał problemów z zatrzymywaniem stołu rywala i leczenia zadanych wcześniej obrażeń. W dziewiątej turze pojawił się Voidlord i ShtanUdachi powiększył prowadzenie.

Shtanowi został już tylko Tempo Rogue, a pierwszym deckiem, którym Purple zdecydował się gonić wynik, był Highlander Priest, Shtan postanowił zagrać Swashburglara z Patchesem, mimo Kelesetha i Monety w ręce. Kanadyjczyk odpowiedział Spirit Lashem. Keleseth użyty w drugiej turze wzmocnił stronników, bardzo utrudniając czyszczenie stołu. Mądra gra Shtana pozwoliła przetrwać Dragonfire Potion, Psychic Scream i DK Anduina, po których Rosjanin dalej był w stanie stworzyć duży stół z potężnymi obrażeniami. Cobalt Scalebane wykończył Highlander Priesta i to ShtanUdachi zagra w kolejnej fazie Mistrzostw Świata Hearthstone 2017! W pierwszym meczu play-offów zmierzy się z Kimem „Surrender” Jung-soo.Rosjanin jest drugim Europejczykiem, który doszedł do najlepszej ósemki tych rozgrywek. Wcześniej udało się to tylko Thomasowi „Sintolol” Zimmerowi.