Surrender wygrał ze ShtanemUdachi w ostatnim ćwierćfinale Mistrzostw Świata Hearthstone 2017 i wyeliminował z turnieju ostatniego zawodnika z Europy.

Pierwszy pojedynek ostatniego ćwierćfinału Mistrzostw Świata Hearthstone 2017 lepiej zapoczątkował Kim „Surrender” Jung-soo. Keleseth w drugiej turze i Southsea Captain z Patchesem stworzył dużą presję. Aleksey „ShtanUdachi” Barsukov odpowiedział rampą i wyczyszczeniem piratów, co skontrował Surrender, zagrywając Corridor Creepera, monetę i Edwina 7/7. Saronite Chain Gang pomógł zdominować stół i to Koreańczyk zdobył pierwszy punkt.

Początek kolejnej gry okazał się lepszy dla Rosjanina. Radiant Elemental, PW: Shield, Bindind Heal i Potion of Madness i Raza na ręce startowej były świetnymi kartami przeciwko Aggro Druidowi zawodnika Planet Odd, który jednak również nie mógł narzekać na zły start w postaci Dire Mole, Bloodsail Corsaira i Enchanted Ravena, wzmocnionych Mark of the Lotus w kolejnych turach. Surrender po kilku turach obijania rywala postanowił skrócić stronników i zagrać Living Manę, co ShtanUdachi skontrował Psychic Screamem i wyrównał punktację.

W trzecim starciu zobaczyliśmy Jade Druida Rosjanina i Aggro Druida Koreańczyka, czyli obie talie, które już wcześniej przegrały. Niesamowite rozdanie z tanimi stronnikami i kilka wzmocnień błyskawicznie wykończyło bardziej agresywną talię Malfuriona i gracz Planet Odd był już tylko jedną grę Highlander Priestem od awansu do półfinału Mistrzostw Świata. ShtanUdachi zaczął od Jade Druida. Szybka rampa i budowanie dużej liczby pancerza to jedyne, na co mógł liczyć. Koreańczyk dobrał świetne rozdanie zagrywając Razę w piątej turze, DK Anduina w ósmej, dodatkowo dobrał Prophet Velena. Velen został zagrany by wyczyścić stół i zmniejszyć obrażenia Druida. Rosjanin zabił ważną część kombinacji Kapłana, by w następnej turze zabić Lyrę i znacznie ograniczyć paliwo rywala. Chwilę później Shtan dobrał DK Malfuriona i zyskał dodatkowe źródło pancerza. W następnych turach Shtan rozpaczliwie bronił się przed obrażeniami DK Anduina. Kiedy wydawało się, że doprowadzi do piątej gry, jego Surrender dobrał ostatnią kartę z decku, Thalnosa, która zagwarantowała mu idealny lethal i zwycięstwo w ostatnim ćwierćfinale.

Shtan jest ostatnim zawodnikiem z Europy, który odpada z turnieju. Pierwszy raz od zawodów w 2014 roku Mistrzem Świata nie zostanie zawodnik z Europy, w półfinałach nie zobaczymy żadnego reprezentanta Starego Kontynentu, mimo siedmiu graczy w najlepszej szesnastce. Surrender w półfinale zmierzy się z Tomem60229.