Już w czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata Hearthstone! Szesnastu najlepszych zawodników roku 2017 powalczy o najważniejszy tytuł i lwią część z puli miliona dolarów.

Po całym roku ciężkiej pracy, zdobywaniu punktów w trybie rankingowym i otwartych pucharach online, wielu turniejach offline i tych najważniejszych z cyklu kwartalnych HCT, szesnastu graczy dzieli tylko pięć wygranych do zwycięstwa w najważniejszym turnieju roku, Mistrzostwach Świata Hearthstone 2017. Najlepszy zawodnik mistrzostw na zawsze zapisze się w historii esportowego Hearthstone'a i wzbogaci się o 250 000 dolarów. Wszystko rozpocznie się już w ten czwartek w Amsterdamie!

Pierwszy raz w historii najważniejszych rozgrywek zobaczymy przewagę jednego regionu nad innymi. W poprzednich edycjach każdy region wystawiał czterech zwycięzców regionalnych mistrzostw. Tym razem kwartalne turnieje z cykly odbywały się globalnie i jedynym pewnym miejscem dla danego regionu był HCT Last Call (Gold Series w Chinach).

Najwięcej na nowym systemie zyskała Europa. W Amsterdamie pojawi się aż sześciu zawodników ze Starego Kontynentu. Najważniejszym turniejem okazał się HCT Spring Championship. Oprócz zwycięzcy Frederika „Hoej” Nielsena, w najlepszej czwórce pojawili się też Aleksandr „Kolento” Malsh i Eugene „Neirea” Shumilin. Skład Europy uzupełni też najlepszy gracz zimowych mistrzostw HCT Aleksey „ShtanUdachi” Barsukov, finalista letniej edycji HCT Jon „Orange” Westberg oraz Thomas „Sintolol” Zimmer, który zdobył najwięcej punktów HCT, deklasując swoich rywali.

Najgorzej wypadają Chiny, z których zobaczymy tylko dwóch zawodników, Jason „JasonZhou” Zhou który awansował do półfinałów letnich mistrzostw HCT i Zhenga „OmegaZero” Lin, najlepszego gracza jesiennej edycji chińskiego turnieju Gold Series.  Aż sześciu zawodników zagra na mistrzostwach świata po raz drugi. Są to Neirea (poprzedni występ w 2015), Kolento (2014), JasonZhou (2016), Ryan „Purple” Murphy-Root (2015), OmegaZero (2016) i Chen „tom60229” Wei Lin (2014).

DECKI

Bez niespodzianek prezentują się decki zawodników. Wszyscy przygotowali talie Priesta, a Warlock i Druid pojawią się w piętnastu lineupach, dwunastu graczy zdecydowało się na Tempo Rogue'a. Pozostałe klasy nie pojawiają się już tak często, na turnieju zobaczymy trzech Paladynów, dwóch Magów i jednego Łowcę. Wojownik i Szaman nie znaleźli miejsca u żadnego z szesnastu zawodników. Wszystkie talie dostępne są w tym miejscu.

FORMAT, TERMINARZ i TRANSMISJA

Mistrzostwa Świata Hearthstone 2017 rozpoczną się w czwartek 18 stycznia o 8.30 rano i potrwają cztery dni. Trzy pierwsze dni przeznaczone będą na fazę grupową, a w niedziele zobaczymy Playoffy z finałem kończącym zmagania. Z każdej grupy awansuje dwóch graczy. Zawody rozegrane będą w formacie Standard BO5 z jednym banem. W puli nagród znalazł się milion dolarów, z których aż 250 000 trafi do zwycięzcy. Mistrzostwa będą transmitowane na oficjalnym kanale PlayHearthstone, a wśród komentatorów pojawią się Brian Kibler, Dan „Frodan” Chou, Simon „Sottle” Welch, Alexander „Raven” Baguley, TJ Sanders oraz Nathan „Admirable” Zamora. Oprócz angielskiego streama mistrzostwa będą transmitowane w dziesięciu innych językach. W Polsce turniej pokaże BlackFireIce.