Po fascynującym pojedynku Control Mage'a z Dragon Combo Priestem Fr0zen pokonał Sintolola i awansował do półfinału Mistrzostw Świata Hearthstone!

Druga gra to kolejny mirror matchup Jade Druidów. Obaj zawodnicy znaleźli szybkie rampy i dobrali Ultimate Infestation. Powolne budowanie stołu i próbowanie przejęcia przewagi zakończyła dopiero Violet Teacher, która stworzyła Fr0zenowi bardzo dobrą sytuację. Sintolol odpowiedział Spreading Plague, ale tokeny wzmocnione Branching Paths i Swipe wyczyściły stół. W kolejnej turze Fr0zen również zablokował rozwój stołu przeciwnika oraz dograł Fandrala z Jade Idolem. Po drugim Ultimate Infestation ze strony Amerykanina Sintolol poddał grę i stan meczu się wyrównał.

W trzeciej grze Sintolol został przy Jade Druidzie, natomiast Fr0zen zdecydował się na Control Mage'a. Niemiec zaczął od szybkiej rampy oraz budowy stołu. Medivh pozwolił zwiększyć Value Ultimate Infestation, z którego otrzymał Y'Shaarja. Amerykanin odpowiedział Blizzardem i Dragon's Fury. Sintolol spokojnie odbudował stół  oraz wtasował do talii dużo Jade Idoli dzięki Fandralowi. Niemiec pozbawił rywala dwóch Ice Blocków i po raz drugi wyszedł na prowadzenie.

Ostatnią talią Sintolola był Dragon Combo Priest. Fr0zen wrócił do swojej standardowej talii Highlander Priesta. Amerykanin już w piątej turze zagrał zarówno Kazakusa jak i Razę, ale musiał poszukać jeszcze DK Anduina. W tym samym czasie Sintolol dociągnął jedną sztukę Innerfire i Radiant Elementala i do całej kombinacji brakowało mu jeszcze kilku kart. Niemiec zmusił przeciwnika do wtasowania Lyry i Radiant Elementala, po czym zagrał Malygosa z Netherpite Historian. Na jego nieszczęście jego  rywal wybrał polimorfię w miksturze Kazakusa, co pokrzyżowało mu plan. W kolejnych turach Fr0zen zdobył ogromną przewagę na stole i ponownie doprowadził do wyrównania.

W meczu na Control Mage'a lista Sintolola była z góry skazana na porażkę. Od początku gry próbował stworzyć presję i zbijać zdrowie rywala, ale Mage był w stanie czyścić stronników. Mrożenie stołu, Meteor, Polymorph, Ice Block, możliwość tworzenia pancerza i obrażenia obszarowe skutecznie zatrzymały talię Niemca. Ten jednak dobrał DK Jainę i kontynuował pojedynek. Udało mu się stworzyć kilka Water Elementali i przeciągnąć grę do fatigue. Jego pozostałe karty były jednak mniej wartościowe od kart przeciwnika i mimo kilku błędów ze strony Fr0zena, to Amerykanin zagra w najlepszej czwórce Mistrzostw Świata Hearthstone.