Po wygranej z YouKnowWP Loyan awansował do najlepszej ósemki eliminacji do Wiosennych Mistrzostw Europy. Dzięki temu awansował do turnieju, w którym do wygrania będzie 25 000 dolarów i miejsce w Mistrzostwach Świata 2016.

W eliminacjach mogło wziąć udział sześciu Polaków – Loyan, Ikealyou, Siostrzon, PawełHS, Kasperson i Mikfil. Do najlepszej ósemki awansował tylko Loyan, który przygotował do turnieju Paladyna, Renolocka, Wojownika i jego najbardziej znanego Szamana. BestUdyrEu, Un33d, Dethelor, Georgec i YouKnowWP to zawodnicy, których pokonał gracz compLexity Gaming. Tym samym awansował do Wiosennych Mistrzostw Europy rozgrywanych 11-12 czerwca. Podczas transmisji mieliśmy okazję obejrzeć ostatni przystanek Polaka. Najwięcej emocji dostarczyła trzecia partia, pomiędzy Wojownikiem i Paladynem.

 

Dużo kontrowersji wzbudziło też odpadnięcie z zawodów Ikealyou. Przy wyniku 2-1 stracił on połączenie przy wyrównanej grze Paladynem na Wojownika, a organizatorzy turnieju przyznali zwycięstwo przeciwnikowi. Więcej informacji możecie znaleźć pod tym linkiem, gdzie sam Ikealyou tłumaczy całą sytuację.