Jeden z głównych faworytów do zwycięstwa całych Mistrzostw Świata Hearthstone 2017, Kolento, odpadł już pierwszego dnia, po dwóch porażkach w grupie B!

Po porażce z SamuelTsao Kolento trafił do meczu eliminacyjnego z JasonemZhou. Główny faworyt do zwycięstwa w całych mistrzostwach prowadził już 2:0, ale Jasonowi udało się powrócić do gry i wysłać Kolento do domu już pierwszego dnia najważniejszego turnieju roku.

W dwóch pierwszych grach zawodnik Cloud9 powstrzymał agresywne talię Chińczyka. Najpierw po długiej i intensywnej grze jako pierwszy w całym turnieju wygrał Highlander Priestem przeciwko Tempo Rogue'owi, mimo Kelesetha zagranego w drugiej turze i ogromnej presji nakładanej od samego początku. Kluczem do zwycięstwa okazał się idealnie wyczekany Psychic Scream i przywrócenie sporej liczby życia przy użyciu Priest of the Feast i kilku tanich zaklęć. Ukrainiec poradził sobie równie dobrze w meczu Jade Druid kontra Aggro Druid. Dobre decyzje i odpowiednie dysponowanie zasobami pozwoliły zatrzymać agresję rywala.

Do pozostania w turnieju wystarczyło mu zwycięstwo Tempo Rogue'a. W pierwszej grze Łotrem nie miał szans przeciwko świetnemu otwarciu Aggro Druida, który szybko zbudował duży stół i nie dał żadnej nadziei na zwycięstwo. Największą szansę na pozostanie w turnieju Kolento miał w drugiej grze Łotrem, przeciwko Kapłanowi. podobnie jak w pierwszej partii całego pojedynku Tempo Rogue szybko dobrał Kelesetha, ale JasonZhou zagrał równie dobrą partię, jak kilka chwil wcześniej jego przeciwnik.

O pozostaniu w turnieju zadecydował więc mirror matchup Łotrów. Talie obu graczy różniły się tylko jedną kartą, Jason przygotował Sonyę Shadowdancer, a Kolento standardową wersję z dwoma Elven Minstrelami. Obaj zawodnicy rozpoczęli z dobrymi rękami startowymi, ale JasonZhou szybko dobrał Corridor Creepera, który szybko obniżył swój koszt po kilku wymianach tańszych jednostek. Corridor, Edwin i Saronite Chain Gang zapewnili Chińczykowi przewagę na stole, a Sonya dobrana w kolejnej turze ostatecznie pozbawiła Kolento złudzeń. W kolejnych turach Jason zadawał obrażenia w portret i wykończył przeciwnika Leeroyem.