Już od Piątku najlepsi gracze z całego świata w Hearthstone zmierzą się w stolicy Korei Południowej o sumę pięciuset tysięcy dolarów w ramach turnieju Masters Tour.

Przed nami drugi przystanek z serii turniejów Masters Tour 2019 w Hearthstonie. Po czerwcowym wydarzeniu w Las Vegas, gdzie trofeum podniósł Amerykanin David „Dog” Caero, przyszedł czas na kolejny wielki event, tym razem w Seulu, po drugiej stronie Pacyfiku. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się kolejno we VRIZ PC Café, gdzie odbędą się pierwsze dwa dni rozgrywek. Następnie faza play-offów przeniesie się do OGN Studios ostatniego dnia, gdzie wyłoniony zostanie mistrz sierpniowych finałów.

Format jest niezmieniony, typowy dla turniejów zakresu Masters Tour. Będzie to tak zwany Specialist Format, gdzie każdy mecz jest serią best of three, a każdy z zawodników przygotowane ma trzy talie. Druga i trzecia talia może różnić się jedynie pięcioma kartami od pierwszego zestawu, którym każdy z graczy będzie musiał rozpocząć serie. Przez pierwsze dwadzieścia cztery godziny zostanie rozegranych siedem rund formatu Swiss. Ci, którym uda się zdobyć podczas nich cztery bądź więcej zwycięstw, wezmą udział drugiego dnia podczas kolejnych pięciu rund formatu szwajcarskiego. To one wyłonią ośmiu kandydatów, którzy w niedziele staną do walki o puchar. Warto wspomnieć, że półfinały, jak i sam finał, będą już rundami best of five.

W Piątek i Sobotę rywalizacje rozpoczną się o godzinie 03:00 w nocy czasu polskiego. Dopiero w niedziele sama faza pucharowa rozpocznie się godzinę później, o 04:00 nad ranem. Oficjalną transmisję będziecie mogli zobaczyć na kanale Hearthstona w serwisie twitch.TV. Jeżeli wolicie polski komentarz, turniej będzie transmitowany również na kanale BlackFireIce.