Facundo „Nalguidan” Pruzzo wygrał pojedynek zwycięzców grupy A HCT Summer Championship, co zapewniło mu awans do ćwierćfinału turnieju.

Mecz zapoczątkowało starcia Recruit Huntera „BloodTraila” z Taunt Druidem „Nalguidana”. Gra ułożyła się po myśli Tajwańczyka. Szybko dobrał Kathrenę i przy braku prowokacji i możliwości usunięcia ze stołu problematycznych jednostek przez Druida, objął prowadzenie w spotkaniu już po ósmej turze.

Dużo ciekawszy był drugi pojedynek, gdzie Shudderwock Shaman BloodTraila w faworyzowanym matchupie nie dał rady pokonać Taunt Druida. Tajwańczyk nie znalazł Grumble'a. Mimo zagrania dwóch Hexów, Witching Hour dwukrotnie wskrzesiło Hadronox, a presja narzucona przez ścianę prowokacji, zmusiła Tajwańczyka do wrzucenia na stół Shudderwocka bez pełnej kombinacji, co nie zmieniło sytuacji i wynik się wyrównał.

Zwycięstwo w najtrudniejszym matchupie dodało skrzydeł Nalguidanowi. Zawodnik Furious Gaming bez problemów zwyciężył Recruit Hunterem z Even Warlockiem. Rozgrywka była bliźniaczo podobna do pierwszej partii i zwycięstwa BloodTraila. Tym razem to Argentyńczyk błyskawicznie nadał tempo rozgrywce i dzięki Kathrenie był w stanie zadać olbrzymie obrażenia, znacząco przybliżając się do awansu do ćwierćfinału HCT Summer Championship. W decydującej potyczce Nalguidan również nie pozostawił żadnych złudzeń, kto bardziej zasłużył na zwycięstwo w grupie A. Bezbłędnie pilotowany Shudderwock Shaman nie pozwolił rozpędzić się Even Warlockowi, dobrał wszystkie części kombinacji i kolejny raz wygrał w tym matchupie.

Awansując do najlepszej ósemki turnieju Nalguidan, zainkasował już 12 500 dolarów i 15 punktów HCT  jednak, co o wiele ważniejsze, zwycięstwo w następnym meczu zapewni mu miejsce na Mistrzostwach Świata Hearthstone 2018! Kolejne emocje podczas HCT Summer Championship ruszą już dziś o godzinie 17:00, a do gry w grupach C i D dołączą między innymi Raphael „BunnyHoppor” Peltzer  i David „Dog” Caero. Rozgrywki możecie śledzić na żywo  na oficjalnym kanale PlayHearthstone  lub z polskim komentarzem na kanale  BlackFireIce.