Już 4 czerwca 2016 roku odbędzie się organizowany przez illuminar Honor Gaming charytatywny turniej w Hearthstone. Cel jest bardzo szczytny – z racji terminu finału, który odbędzie się 3 dni po Dniu Dziecka, cały przychód z turnieju zostanie przekazany na jeden z polskich domów dziecka.

W turnieju weźmie udział dziesiątka zaproszonych gości specjalnych oraz dwie osoby, które zostaną wyłonione w serii małych turniejów. Niespełna godzinę temu ruszyły zapisy do kwalifikacji do finałowych rozgrywek. Rozgrywki kwalifikacyjne podzielone będą na 4 grupy po maksymalnie 64 graczy – odbywać się będą w systemie pucharowym do dwóch zwycięstw w dniach od 24 do 27 maja. Z każdego koszyka zostanie wyłoniona dwójka najlepszych graczy, która zmierzy się z pozostałymi trzema dwójkami podczas finału kwalifikacyjnego 30 maja 2016 r. Finał ten rozegrany zostanie do trzech zwycięstw, również w systemie pucharowym.

Dwójka zwycięzców finału kwalifikacyjnego zostanie zaproszona 4 czerwca do Warszawy do studia Ipla.tv, gdzie o godzinie 12:00 wraz z 10 gwiazdami stworzą 6 dwuosobowych drużyn i w ten bardzo specyficzny jak dla Hearthstone sposób rozegrają swoje finałowe mecze, aby pokazać, że e-sport też potrafi wspierać!

Źródło: fanpage illuminar Honor Gaming