Już dziś startuje grupa D turnieju Esport Superstars, w której zobaczymy Bartłomieja „Ikealyou” Zawadzkiego. W pierwszym spotkaniu zmierzy się z byłym Mistrzem Świata-Firebatem.

Esport Superstars to turniej rozgrywany w niemieckiej miejscowości Neumünster. Wśród szesnastu zawodników znaleźli się między innymi obecny Mistrz Świata Pavel, dwóch byłych Mistrzów Świata(Ostkaka i Firebat) oraz znani gracze tacy jak Lifecoach czy ThijsNL. W tak dobrze obsadzonym turnieju wystąpi też reprezentant Illuminar Honor Gaming – Ikealyou. 16 karciarzy powalczy w czterech grupach, z których ośmiu awansuje do fazy pucharowej. Pula nagród turnieju opiewa na 25 000 $. Wydarzenie komentują Sottle, Barbie, C4mlann i Lothar.

W pierwszym meczu Polak zagra z Jamesem „Firebat” Kostesichem, Mistrzem Świata Hearthstone 2016, obecnie reprezentującym barwy Cloud 9. Ostatnio zaangażował się w komentowanie oraz tworzenie własnych turniejów( popularny Batstone), ale wciąż pozostaje świetnym graczem. Oprócz niego w grupie Bartka zagrają jeszcze dwaj zawodnicy z Niemiec-Lifecoach i Gaara. Pierwszy z nich jest bardzo popularnym przedstawicielem G2 Esports, od lat pozostającym w czołówce światowej sceny HS'a. Swoją dobrą formę pokazał wygrywając ostatnio drugą edycję Batstone'a. Gaara reprezentuje Tempo Storm, a jego największe sukcesy związane są z dobrymi wynikami na DreamHackach i WCA 2014.

Wszystkie zmagania możecie oglądać na Twitchu, a więcej szczegółowych informacji dostępnych jest na Facebooku ELC i oficjalnej stronie wydarzenia.