Sintolol powrócił z wyniku 0:2 i trzykrotnie pokonał Highlander Priesta Purple'a, awansując do drabinki wygranych grupy D Mistrzostw Świata Hearthstone 2017

Ryan „Purple” Murphy-Root przywitał się z Mistrzostwami Świata Hearthstone w najlepszy możliwy sposób, szybko wychodząc na prowadzenie w meczu z Thomasem „Sintolol” Zimmerem. Kanadyjczyk wygrał dwie bardzo szybkie gry swoimi agresywnymi taliami, najpierw w szóstej turze jego Tempo Rogue wykończył Big Spell Mage'a Niemca, a w kolejnym pojedynku Aggro Druid jeszcze szybciej wykończył Dragon Combo Priesta.

Sintolol stanął przed sytuacją, w której by awansować do górnej drabinki grupy B musiał wygrać trzy gry przeciwko Highlander Priestowi Purple'a. Pościg rozpoczął się od zwycięstwa Dragon Combo Priestem, Sintolol przygotował Kabal Talonpriesta, dodając mu trzy punkty zdrowia i  dwukrotnie je podwajając. W kolejnej turze dobrał Shadow Vision, z którego dobrał kolejne podwojenie życia i wraz z Inner Fire był w stanie zakończyć starcie. W następnej walce wybór padł na Jade Druida, Niemiec błyskawicznie zrampował, budował stół i zbierał pancerz. Priestowi nie pomógł ani DK Anduin ani Dragonfire Potion, bo bez Razy nie był w stanie zniszczyć pancerza przeciwnika, który bez przerwy dokładał kolejne obrażenia i doprowadził do  wyrównania.

W ostatnim starciu drugiego meczu Sintolol musiał wrócić do Big Spell Mage'a, jedynego którego zobaczymy w tym turnieju. Niemiecki zawodnik próbował zniszczyć kombinację Razy i DK Anduina, ale jego Dirty Rat nie wyciągnął stronnika za 5 many. Mogło się wydawać, że po tym zagraniu Orange nie będzie miał problemów z wygraniem, ale Kanadyjczyk bardzo długo nie mógł dobrać DK Anduina, a jego przeciwnik cały czas tworzył presję swoim Death Knightem. Na dodatek Skulking Geist zmniejszył potencjał Kapłana. Purple próbował ratować się Lyrą i Radiant Elementalem, ale nie miał odpowiednio dużo paliwa i przegrał trzecią grę Highlander Priestem.

Fantastyczny powrót Sintolola pozwoli mu zagrać ze ShtanemUdachi w meczu wygranych grupy C, co zapewnia Europie pierwsze pewne miejsce w najlepszej ósemce Mistrzostw Świata Hearthstone. W meczu o wszystko Purple zmierzy się z Antem.