Purple i Surrender wygrali swoje ćwierćfinały w HCT Summer Championship i awansowali do Mistrzostw Świata Hearthstone 2017!

Pierwszy ćwierćfinał Purple zaczął od bolesnej porażki Jade Druidem przeciwko Highlander Priestowi Toma60229. W trzech kolejnych starciach udało mu się zatrzymać jeden z najciekawszych talii mistrzostw, Highlander Mage'a Tajwańczyka. Tempo Rogue nie miał żadnych problemów w zakończeniu gry w piątej turze po szybkim starcie i dobiciu Leeroyem. Zawodnik Flash Wolves nie mógł też poradzić sobie z Jade Druidem, który przez całą grę nie miał problemów z utrzymaniem stołu i punktów zdrowia na bezpiecznym poziomie.

Kiedy w czwartej grze Tom wyczyścił stół rywala i zostawił go z jedną kartą na ręce, wydawało się, że zobaczymy kolejny pojedynek. Kanadyjczyk nie poddał się do końca gry, po użyciu DK Thralla otrzymał Lich Kinga, z którego dostał idealną odpowiedź na Maga w postaci Anti-Magic Shella. W ten sposób obronił swoje jednostki, doprowadził Toma do braku kart i zwyciężył w jednej z najlepszych gier turnieju.

CanadaPurple VS Taiwan, Province of ChinaTom60229
Highlander Priest BAN Jade Druid
Jade Druid 0 – 1 Highlander Priest
Tempo Rogue 1 – 1 Highlander Mage
Jade Druid 2 – 1 Highlander Mage
Evolve Shaman 3 – 1 Highlander Mage

Równie ciekawy był drugi ćwierćfinał, w którym Surrender podejmował Empanizado. Koreańczyk zdobył przewagę po dwóch szybkich zwycięstwach Highlander Priestem i Tempo Rougiem i do awansu brakowało mu tylko Murloc Paladina. Ten był bez szans w starciu z Highlander Priestem, więc pierwszy raz w mistrzostwach zobaczyliśmy mirror matchup Paladynów z Murlokami. Lepsza okazała się bardziej agresywna wersja Surrendera i to on zagra z Purplem w półfinale HCT Summer Championship i na Mistrzostwach Świata 2017.

Empanizado VS Surrender
Tempo Rogue BAN Jade Druid
Murloc Paladin 0 – 1 Highlander Priest
Highlander Priest 0 – 2 Tempo Rogue
Highlander Priest 1 – 2 Murloc Paladin
Murloc Paladin 1 – 3 Murloc Paladin

Wszystkie spotkania 2017 HCT Summer Championship transmitowane są na żywo w języku angielskim z komentarzem duetów Kibler i Frodan, TJ Sanders i Admirable oraz Sottle i Raven. Polski komentarz mistrzostw zapewnia BlackFireIce.