W pierwszych meczach grupy B HCT Summer Championship doświadczeni zawodnicy wygrali z debiutantami. Amyks przegrał z JasonemZhou, a Uya został pokonany przez Purple'a.

Zakończyły się pierwsze mecze grupy B HCT Summer Championship, szczególnie obserwowanej przez kibiców z Polski ze względu na jedynego Polaka w turnieju, Amyks. W obu spotkaniach doświadczeni gracze pokonali debiutantów w turnieju tej rangi.

Do meczu wygranych w grupie pierwszy trafił Purple,  pokonując Uyę. Kanadyjczyk zaczął od szybkiego zwycięstwa mirror matchupu Łotrów. Uya zaczął od świetnego otwarcia, zagrywając Kelesetha z Shadowstepem, ale w kolejnych turach nie dobierał stronników i oddał kontrolę stołu rywalowi. Ten spokojnie wykorzystał sytuacje i w kilka tur zbił zdrowie Japończyka do zera. Uya odpowiedział zwycięstwem ZooLocka, ale remisem nie cieszył się zbyt długo, bo już w kolejnej grze Purple ponownie wyszedł na prowadzenie po zwycięstwie Jade Druidem. Kolejny mirror matchup drugi raz doprowadził do wyrównania. Tym razem obaj zawodnicy zagrali Highlander Priestem. Uya dociągnął kluczowe karty dużo szybciej i doprowadził do piątej gry. W tej, mimo początkowych problemów, Purple zdołał odeprzeć agresje Tempo Rouge'a, wyczyścić stół i uleczyć bohatera co pozwoliło mu przechylić szalę zwycięstwa na jego stronę.

Amyks rozpoczął przygodę w HCT Summer Championship od starcia z najlepszym reprezentantem Chin, JasonemZhou, którego największym osiągnięciem jest awans do półfinału Mistrzostw Świata 2016, w którym przegrał z późniejszym tryumfatorem, Pavelem. W starciu z doświadczonym Chińczykiem Amyks nie był więc uznawany za faworyta. Polak zdołał jednak wygrać dwie gry, spadając do meczu przegranych grupy B dopiero w ostatnim pojedynku całego BO5. Jeszcze dzisiaj o awans do fazy pucharowej zmierzą się JasonZhou i Purple. Kolejny mecz Amyksa zobaczymy dopiero jutro, zagra on o pozostanie w turnieju z Uyą.

Wszystkie spotkania 2017 HCT Summer Championship transmitowane są na żywo  w języku angielskim z komentarzem duetów Kibler i Frodan, TJ Sanders i Admirable oraz Sottle i Raven. Polski komentarz mistrzostw zapewnia BlackFireIce.